Mass Effect 2 İçin Birçok Yeni İçerik Yolda

Dragon Age: Origins ile 2009’a bayram havasında veda eden BioWare, 2010’u da Mass Effect 2’yle nükleer bomba etkisinde kucaklamıştı. Tabi asıl iş bundan sonra başladı. İndirilebilir içerikler, genişleme paketleri… Hayranları memnun etmek zor zanaat sonuçta.

Hatırlarsanız Mass Effect 2‘nin raflarla buluşmasını takip eden süreçte yaptığımız haberlerde BioWare’in bize 2010 boyunca Mass Effect 2 oynatmaya kararlı olduğunu vurgulayıp durduk. Son olarak da Mass Effect 2 ile ilgili yeni içerikleriklerin Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC 2010) ortaya çıkabileceği bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

Nitekim tahminlerimiz doğru çıktı. Tek farkla: BioWare’in Mass Effect 2 oynatma planı yalnızca 2010 için geçerli değil. Ray Muzyka ve Greg Zaschuk’a göre Mass Effect 2, serinin yerini oyunu çıkana kadar yeni içeriklerle canlı tutulacak. Yani önümüzde, 2012’ye kadar uzanan uzuuun bir yol var.

GDC 2010’da VG247 sitesine konuşan Ray Muzyka, Mass Effect 3 çıkana kadar yayınlanacak Mass Effect 2 içeriklerinin oyuncuları fazlasıyla tatmin edeceğinden fazlasıyla emin. İkilinin konuşkan ismi Greg Zaschuk ise sözlerine öz eleştiri yaparak başlamış:

“Mass Effect 1 sürecinde öğrendiğimiz bir şeyi uygulamaya koyduk. Şu an aynı anda çalışan iki takımımız var. Bir ana takım bir de DLC takımı. Aynı zamanda fanların ilgisini çekebilecek şeyler sağlayarak yine fanlardan gelecek eleştirileri dinliyoruz. Örnek olarak çok yakında yayınlanacak Hammerhead’i verebilirim ve yakın zamanda belki daha da fazlası olabilir. Yani yapmak istediğimiz bazı şeyler var ve aynı zamanda fanlardan gelen yorumları da dikkate alıyoruz.”

Bu arada GDC 2010’da Mass Effect 2’nin ilk ücretli DLC’siyle ilgili detaylar da ortaya çıktı. 6 Nisan’da yayınlanacak ve Kasumi’s Stolen Memory ismini taşıyacak içerik, Kasumi adında oldukça karizmatik bir hatunu grubumuza katacak ve Kasumi’yle birlikte gizemli ve heyecanlı bir göreve çıkma fırsatını yakalayacağız. Oyuna 2 saate yakın bir oynanış süresinin yanı sıra, Locust isimli yeni bir SMG, flashbang (göz kamaştıran el bombası), yeni bir sadakat yeteneği (loyalty) ve bir de başarı ödülü (achievement) katacak Kasumi’s Stolen Memory içeriğinin fiyatı ise, henüz belli değil.

Bütün bu güzel haberlere sevindikten sonra, Mart’ın sonunda Cerberus Ağı üzerinden yayınlanacak ve 5 yeni yan görevle beraber Hammerhead isimli hover-tank’ımıza kavuşacağımız Firewalker ücretsiz içeriğini beklemeye devam ediyoruz…

Bir cevap yazın