Mass Effect 2 İçerikleri Hakkında Yeni Detaylar

Mass Effect 2’nin oyunseverlerle buluşmasına bir haftadan az bir zaman kaldı. Yayınlanan resimler, videolar, açığa çıkan yeni bilgiler derken, sıra Mass Effect 2 için planlanan indirilebilir içeriklere geldi.

Bildiğiniz gibi BioWare, oyuncuları oyunla daha sıkı bütünleştirmenin yanı sıra, oyunun eşsiz evrenini daha da zenginleştirecek Cerberus Network’u duyurmuştu. Cerberus Network, temel olarak oyuncuların oyun içindeyken ekstra içeriklerle buluşmasını sağlayan bir sistem ve oyunu satın alanlar için tamamen ücretsiz. Ancak oyunu bir arkadaşınızdan ödünç aldıysanız veya  oyuna korsan yollardan çöktüyseniz. Cerberus Network‘ün fiyatı 15$. Buraya kadar her şey gayet açık.

Ancak kafalardaki asıl soru işareti; acaba bütün Mass Effect 2 DLC’lerinin Cerberus Network üzerinden mi dağıtılacağıydı. Bugün Dr. Ray Muzyka, Cerberus’un yalnızca ücretsiz içerik sağlayacağının altını çizerek yanlış anlaşılmaları giderdi. Ücret ödeyerek sahip olabileceğimiz daha büyük çapta içerikler ise BioWare sitesi üzerinden veya Xbox360 kullanıcıları için XBL üzerinden yayınlacak.

Cerberus üzerinden ilk içerik, oyunun raflarla buluşacağı gün yayınlanacak. Bundan kısa bir süre sonra ise Hammerhead isimli yeni bir araç bizlerle birlikte olacak. Ayrıca BioWare, Cerberus Network üzerinden yeni görevler ve pırıl pırıl eşyalar yayınlamaya devam edecek.

Sürprizleri daha fazla bozmadan, BioWare’in Cerberus Network ile muhteşem bir iş çıkardığını söyleyelim. Özellikle oyunlara korsan yollardan yapışmayı seven oyuncuların (!) ağızları sulansa da bu içeriklere erişemeyecek olmaları güzel bir şey.

Bir cevap yazın