Marvel vs Capcom 3 Fate of Two Worlds İnceleme

Yetersiz Bir Senaryo Modu

Tek Kişilik Marvel vs Capcom 3

Oyundaki arcade modu MvsC 3’ün senaryo kısmını oluşturuyor. Arcade modunda seçtiğimiz 3 karakter ile dünyayı Marvel’ın devasa kötü karakteri Galacticus’un elinden kurtarmaya çalışıyoruz. 6 farklı grupla yaptığımız dövüşün ardından Galacticus’u da yenerek dünyayı kurtarıyoruz. Oyunun senaryo modunun sizleri pek de tatmin edebileceğini sanmıyorum. Özellikle Galacticus’u yendikten sonra, girişte izlediğiniz cinsten bir video beklerken, önünüze gelen iki sayfalık son, sizi bir hayli hayal kırıklığına uğratabilir. Senaryo modunu her bitirdiğinizde, oyundaki galeri menüsünde farklı artworklar ve karakter resimleri açabilirsiniz. Bu da oyunu defalarca oynayıp bitirmeniz için size en azından bir amaç veriyor. Zaten oyunu en basit zorluk seviyesinde bitirmeniz sadece bir kaç dakikanızı alıyor. Tabi şunu da belirtmeliyim ki, galeri kısmındaki resim video vb. öğeler sadece arcade kısmını oynadığınız zaman açılmıyor.

Galerideki tüm öğeleri açabilmeniz için oyundaki mission yani görev moduna da şöyle bir el atmanız gerekiyor. MvsC 3’te bulunan mission modunda size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz. Bu görevler genel olarak size belirtilen comboları yapmanız şeklinde oluyor. Ekranın üst kısmında size verilen karakter ile yapmanız gereken hareket yazıyor. Bu hareketi eğer bilmiyorsanız ipucu bölümünden yardım alarak hangi tuşlara basmanız gerektiğini falan görebiliyorsunuz. Zaten tuşları öğrendikten sonra ise geriye sadece uygulama kısmı kalıyor. Her başarılı olduğunuz görev için ana menüde bulunan galeri kısmında yeni öğeler açıyorsunuz.

marvelvscapcom3-6

Offline modda bulunan diğer bir seçeneğimiz ise dövüş oyunlarının olmazsa olmazı olan versus modu. Bu modda karşınıza birisini alıp, karakterlerinizi seçerek ona meydan okuyabiliyorsunuz. Yeri gelmişken şunu da belirtmek isterim. Oyunun adının Marvel vs Capcom olması sizleri yanıltmasın. 3 kişiden oluşan grubunuza hem Marvel, hem de Capcom karakterlerini dahil edebiliyorsunuz. Yani illa Marvel veya Capcom’dan oluşan bir grup kurma zorunluluğunuz bulunmuyor.

MvsC 3 Fate of Two Worlds’ün tek kişilik oyun menüsünde karşımıza çıkan diğer bir mod ise, karakterler için alıştırma yapıp hareketlerini test edebileceğimiz, özelliklerini keşfedebileceğimiz training yani alıştırma modu. Bu moda canınız sıkıldığında girip, hangi karakterin ne gibi hareketleri olduğunu görebilir, nasıl bir dövüş stili olduğunu keşfedebilirsiniz. Aslında training modu sayesinde oyundaki seçeceğiniz 3 karakteri daha iyi analiz edebilirsiniz. Malum, MvsC 3’te bulunan karakterler farklı dünyalardan, farklı hikayelerin içinden kopup gelen savaşçılar. Bu karakterler, dövüş sahasına sahip oldukları özellikler ile aktarıldığından zaman zaman orantısız güçte dövüşlerle karşılaşabiliyoruz. Nasıl mı? Devil May Cry serisinin ana karakteri olan Dante’yi az çok bütün oyuncular tanır. Son derece yakışıklı bir görünümü olan Dante, çok hızlı hareket eden, silahını ve kılıcını çok seri kullanabilen bir yapıya sahiptir. Eee Dante gibi seri birisinin karşısına, Hulk gibi ağır, uzaktan etkili saldırıları bulunmayan yeşil bir dev çıktığında, Dante’nin işi fazlasıyla kolay olacaktır. Kim bilir, belki de yapımcılar bu güç orantısızlığını ortadan kaldırabilmek adına grupsal dövüşlere yoğunlaşmışlardır. Şimdi, madem oyunun oynanış kısmına değindik, o zaman bu doğrultuda yazımıza devam edelim.

6 Yorum

  1. lazboy

    insanlar 3 gün oynayip sonra biraktiklari Multiplayer modlari yüzünden oyunlar buglu cikiyor fazladan yük biniyor nerde bizim oynadigmiz eksi mp mutlari Age of empires oynardik mutli ne günlerde Age of empires ödül almisti ozmanlar:D

Bir cevap yazın