Marvel vs Capcom 3 Fate of Two Worlds İnceleme

Yaklaşık olarak 11 yıllık bir geçmişe sahip olan Marvel vs Capcom serisiyle ilk tanışmamız 2000 yılında Sony’nin efsane konsolu Playstation üzerinde olmuştu. Marvel vs Capcom: Clash of Super Heroes ismiyle piyasaya sürülen yapım, oyuncuların dikkatini yeteri ölçüde çekmeyi başarsa bile, oyunun yapımcısı olan Capcom, bir sonraki oyunu 2002 yılında Playstation 2 ve Xbox için yayımlamıştı. İlki kadar başarılı olamayan Marvel vs Capcom 2’nin elde ettiği düşük satış rakamları, ardından gelecek 8 yıllık sessizliğinde ilk sinyallerini verir gibiydi.

Aradan geçen onca yılın ardından tam unutuldu, bitti denilen seri, üçüncü oyunu Marvel vs Capcom 3 Fate of Two Worlds ile bu sefer PS3 ve Xbox 360’larımıza konuk oldu. Marvel ve Capcom karakterlerini bir kez daha karşı karşıya getiren MvsC Fate of Two Worlds’ü okurlarımız için mercek altına aldık.

marvelvscapcom3-1

Senelerin Ardından Gelen Yeni Bir Oyun

Az önce de bahsettiğim gibi son Marvel vs Capcom oyunu 2002 yılında yayımlanmıştı. Dolayısıyla aradan geçen senelerin ardından, serinin son oyunu son derece farklı bir formatla karşımıza çıkıyor. 2 boyutlu arka planın üzerinde, 3 boyutlu dövüşçüler ile karşımıza çıkan MvsC 3 bu görünümüyle ilk başta bizlere Street Fighter 4’ü hatırlatıyor.  Capcom’un Super Street Fighter 4  3D’de (3DS için geliştirilen SSF 4 oyunu ) kullandığı oyun motoru ile geliştirilen yapım, günümüz dövüş oyunlarına yakışır grafikleri bizlere sunmayı başarıyor.

Oyuna ilk girdiğimizde izlemesi son derece keyif veren bir video ile karşılaşıyoruz. Capcom’dan Ryu ve Marvel’dan Wolverine’nın kapışmasına, diğer karakterlerin de eşlik etmesiyle hiç bitmesini istemeyeceğimiz bir giriş videosu bizleri MvsC 3 için iyice heveslendiriyor.

MvsC 3’ün ana menüsüne geçtiğimizde, yine Street Fighter 4’tekine benzer bir menü tasarımı ve arka planın bize eşlik ettiğini görüyoruz. Anlaşılan Capcom çalışanları, Street Fighter 4’ün aşırı övgü almasını sonuna kadar kullanmak istiyorlar. Öyle ki, kendisine has bir tarzı olmasını beklediğimiz MvsC 3’te bile Street Fighter 4 esintilerini sık sık görüyoruz. Neyse, biz oyunumuzun menüsünden bahsedip, içeriğine doğru bir giriş yapalım.

MvsC 3’te dövüş oyunu sevenlerin alışık olduğu türden bir menü ağacı bulunuyor. Ana menümüzde offline ve online mod olmak üzere iki farklı oyun seçeneğimiz mevcut. Oyunun offline modunda ise arcade, versus, training ve mission gibi farklı oyun modları bulunuyor. Şimdi bu modlardan kısaca bir bahsedelim.

6 Yorum

  1. lazboy

    insanlar 3 gün oynayip sonra biraktiklari Multiplayer modlari yüzünden oyunlar buglu cikiyor fazladan yük biniyor nerde bizim oynadigmiz eksi mp mutlari Age of empires oynardik mutli ne günlerde Age of empires ödül almisti ozmanlar:D

Bir cevap yazın