Mahşer Çok Yakın: Red Faction: Armageddon E3 2010 Videosu Yayınlandı

Yeni Red Faction oyunuyla yer altına iniyoruz…

2009’un son günlerinde yeni bir Red Faction oyununun yapım aşamasında olduğunu sizlere duyurmuş; Mart ayındaysa bu yeni oyunun 2011’de gelebileceğinin altını çizmiştik hatırlarsanız. Bu geçen süre zarfındaysa, bu yeni oyunun ismi Red Faction: Armageddon olarak belirlenmiş ve Red Faction: Guerilla’nın devamı niteliğinde olacağı açıklanmıştı.

Sözün özü; Red Faction: Armageddon ile yine Mars’tayız. Ancak bu sefer yerin altına inmek zorunda kalıyoruz. Zira Red Faction: Guerilla’nın hemen akabinde meydana gelen bir takım gizemli olaylar sonucunda Mars’ın yüzeyi tamamen yaşanmaz hale gelmiş durumda. Kolonistler yerin altındaki çetin yaşam şartlarına ayak uydurmaya çalışırken, Mars’taki tek canlı türü olmadıklarını da fark ederler (Captain Obvious!) ve olaylar gelişir…

Öyle görünüyor ki Red Faction: Armageddon, enteresan hikayesiyle E3 2010’un ilgi çekici isimlerinden biri olacak gibi. Bugün yayınlanan bu çok özel videoyu izledikten sonra siz de bana hak vereceksiniz.

Red Faction: Armageddon; PS3, Xbox360 ve PC platformları için geliştiriliyor ve bir terslik olmazsa Mart 2011’de raflarda olacak.

3 Yorum

Bir cevap yazın