MAGIC W3: Mikrobilgisayar

Akıllı cep telefonu mu, tablet mi yoksa cebinize sığan bir bilgisayar mı?

MAGIC W3

AdvanceTC’nin duyurduğu bu cihaz, ilk bakışta bir akıllı telefon sanılabilir. Donanımına bakılarak bir tablet bilgisayar da sanılabilir. Fakat firmaya göre MAGIC W3 ikisi de değil. Firma, 4.8 inçlik bu aleti bir “mikrobilgisayar” olarak tanımlıyor.

AdvanceTC’nin dediğine göre MAGIC W3 1.6  GHz Atom Z530 işlemciye sahip ve Microsoft’un Windows 7 Home Premium işletim sistemiyle geliyor. 32 GB SSD’ye ve 1 GB belleğe sahip olan cihazın doğal ekran çözünürlüğü 800 x 480, fakat aynı zamanda 800 x 600 ve 1024 x 600 çözünürlükleri de mevcut.

Windows 7 Home Premium, bu kadar küçük bir cihazda rahatça çalışabilmesi ve aramaların ya da SMS’lerin rahatça kontrol edilebilmesi için özelleştirilmiş bir arayüz ile geliyor.

MAGIC W3

Cihaz, telefon özelliği için GSM Quad Band ve 3.5G HSPA bağlantılarını kullanırken, kablosuz ağlara bağlanmak için de Wi-Fi b/g standartlarını kullanıyor. Bluetooth 2.0, GPS desteği, 1.3 MP kamera gibi özelliklere sahip cihaz 3200 Mah 3.7V değerlerine sahip bir pil ile geliyor. Ayrıca cihazda bir mini-HDMI,bir mini-USB çıkışları, bir micro-SD, bir SIM kart girişleri, şarj yuvası ve kulaklıklar için 3.5 mm jack bulunuyor.

MAGIC W3

Cihazın fiyatına dair bir bilgi henüz yok. 

Bir cevap yazın