Mafia 2’den Etkileyici Bir Nvidia PhysX Videosu

Bildiğiniz gibi 2K Games, bir süre önce Nvidia ile antlaşmaya vardığını ve Mafia 2 oyununda Nvidia’nın geliştirdiği PhysX motorunu kullanacağını açıklamıştı. 2K Games, şimdi yayınladığı PhysX videoları ile Mafia 2’de bizleri nasıl bir fizik şovunun beklediğini göstermeye çalışıyor.  Videoyu izlediğimiz zaman, Mafia 2 geliştiricilerinin gerçekten sağlam fizik efektleri hazırladığını görüyoruz, özellikle de açık dünya (sandbox) bir oyun için.

Her ne kadar video gerçekten etkileyici olsa da videoda gördüğümümüz fizik efektlerinin ne kadarının Nvidia PhysX destekli ekran kartlarına özel olduğunu bilmiyoruz. Eğer Nvidia PhysX’e özel bu efektler, Mirrors Edge ve Batman: Arkham Asylum oyunlarındaki kadar sınırlı olacaksa çok da heyecanlanmaya gerek yok. Yine de Mafia 2 gibi açık dünyada geçen bir oyunun sağlam fizik efektlerine sahip olduğunu görmek sevindirici.

27 Ağustos’da Xbox 360, Playstation 3 ve PC için çıkacak Mafia 2, umarım tatil planlarınızı değiştirdiğinize pişman etmeyecek bir oyun keyfi sunar bizlere.

1 Yorum

Bir cevap yazın