Mafia 2 İçin İlk DLC Yakında

Mafia 2 DLC’lerini satın alacak kadar saf değilsinizdir umarım.

“Mafia 2 ismini bir daha duymak istemiyorum” demiştim Mafia 2 incelemesinin son cümlelerinde. Ama 2K Games’deki arkadaşlar o kadar garip işlere imza atıyorlar ki, tüm oyunseverlerin bu gariplikleri bilmesi gerekiyor sanırım.

Ne kadar hoşumuza gitmese de sanırım oyunlar piyasaya sürüldükten sonra bize sunulan DLC’leri (indirilebilir içerik) yerin dibine vurmak pek de mantıklı değil artık. Oyun geliştiricileri, DLC’ler ile daha fazla para kazanabileceklerini gördüler ve DLC ile ekstra içerik satmaktan memnunlar. Fakat adı üzerinde DLC demek ekstra içerik demektir, asıl oyundan görevlerin önemli bir kısmını kesip DLC diye oyunculara sunmak değil.

Mafia 2 HDR

Ama 2K Games gibi ekstra içerik geliştirmeye üşenip, asıl oyundan kestiği görevleri oyunculara kakalamaya çalışan firmalar eninde sonunda baltayı taşa vuruyorlar. Bu durumun en bariz örneğini Mafia 2’de gördük. Mafia 2  tek bir tane bile yan görev içermeyen açık dünya mekaniklerine sahip ilk oyun olarak çoktan literatüre geçti, Playstation 3 için sunulan versiyon hariç.

Evet, Mafia 2 Playstation 3 için ekstra görevler içeriyordu. Her ne kadar bu görevlerin ana senaryoya katkısı olmadığını biliyor olsak da en azından 50 Dolar verip oyunu satın almış oyuncular, ana senaryo haricinde yapacak bir şeyler buluyorlardı.

Şimdi 2K, Playstation 3’den sonra PC ve Xbox 360 için ekstra görevler içeren “Jimmy’s Vendetta” paketini kısa bir süre sonra yayınlayacağını açıkladı.

Bu para tuzağına kapılmacak kadar dersinizi aldınız değil mi? Tabi eliniz açık biriyse bilemem 🙂

7 Yorum

  1. stoic

    Malum yerlerdeki DLC ler sadece ek araba kıyafet cıkarıyor bildiği kadarı ile görev falan yok. Bende Jimmy’s Vendetta diye ilk görev dlc paketini bugun çıkıcak diye duymuştum. ne diyim cıkarsa ek paketin malum versiyonları oynarız. 130 lirayı Mafia 2 ye vermem ama Mafia 1 in orjinal DVD versiyonunu görsem  o fiyata,  alır ve 67 mustang sahibi olmuş kadar sevinirdim. 😀

Bir cevap yazın