Mafia 2 Fizik Motorunun Gücünü Gösteren PhysX Videosu

2010’da en çok beklediğin oyunları sırala deseler, benim listemde Mafia 2 ilk sıralarda gelir. Çünkü ilk Mafia oyununa olan sempatim, zaman geçtikçe değeri artan şarap misali, yıllar sonra bile bırakın değer kaybetmeyi daha da bir değerleniyor. Eminim bu haberi okuyan pek çok okurumuz da bu satırları okurken benzer şeyler düşünmüş ve geçmişte yaşadıkları o eşsiz lezzeti bir kez daha anımsamışlardır.

“Yemekteyiz içmekteyiz” kültürünü bir kenera bırakırsak, güzel şeylerin hep devam etmesini, hiç bitmemesini, bir an ortalıktan kaybolsa bile tekrar geri gelmesini isteriz; tıpkı güneşin batışını izlediğimiz her saniye, her dakika sabah olunca güneşin tekrar doğacağını bildiğimiz gibi.

Mafia 2 ile o ilk oyunun tadını tekrardan alabilecek miyiz emin değilim ama bildiğim bir şey varsa o da Mafia 2’nin günümüzün tüm grafik ve fizik teknolojisini arkasına aldığıdır. Mafia 2’yi geliştiren 2K Games de Nvidia’nın GeForce GTX 4XX serisi kartlarını tanıtacağı PAX gecesinde fırsat bu fırsat deyip, Mafia 2’nin PhysX’in gücünden yararlandığı bir videoyu gösterime sunmuş. Video oldukça iddialı, oyunda neredeyse parçalanmayan hiç bir şey yok. Eğer siz de Mafia 2 fizik motorunun nimetlerini görmek istiyorsanız, buyrun Mafia 2 PhysX videosu…

Haberi bana ulaştıran arkadaşım Ufuk’a buradan teşekkür ediyorum.

3 Yorum

Bir cevap yazın