Mafia 2 Çıkış Tarihi Kesinleşti

90’lı yılların sonunda çıkardığı Hidden & Dangerous ile taktik aksiyon oyunlarının seyrini değiştiren Çek oyun geliştiricisi Illusion Softworks, 30’lu yılların Amerikası’nda basit bir taksi şoförünün başından geçen destansı bir mafya hikayesini anlatacağını duyurduğunda kimse ortaya bir fenomen çıkacağını tahmin etmemişti. Üstelik bu oyunda da tıpkı GTA III’te olduğu gibi bir görevler alabilecek, çatışmalara girebilecek ve her şeyden önemlisi araba çalıp şehirde dilediğimiz gibi dolaşabilecektik.

İyi de bu oyun, GTA III’ten farklı olarak ne sunabilirdi ki?

Bu soruyu soranlar, 2002’nin Ağustos ayında Mafia: The City of Lost Heaven ile tanıştıklarında Coppola’nın Godfather’ı ve  Scorsese’nin Goodfellas’ı tadında bir hikaye örgüsüyle karşılaştıklarında dumur oldular. Oyun dünyasında etkisini yıllarca sürdürecek yeni bir fenomen doğmuştu.

Uzun bir süre Mafia’nın bir devam oyununa kavuşup kavuşmayacağını merak ettik.  2008’de Illusion Softworks’un 2K Games’in de sahibi olan Take-Two Interactive tarafından satın alınıp isminin 2K Czech olarak değişmesiyle birlikte de Mafia II çalışmaları resmen başlamış oldu.

2. Dünya Savaşı gazisi Sicilya asıllı Vito Scaletta’nın savaşın hemen ardından Amerika’ya dönüp bir suç ailesine katılmasını anlatacak Mafia II’den gelecek güzel haberlere uzun süredir hasrettik açıkçası. Oyun geçtiğimiz periyotta birçok kez ertelenmiş, en son ise 2010’un son çeyreğinde raflarda olacağı duyurulmuştu.

Neyse ki bugün 2K Games’ten güzel bir haber geldi ve Mafia II’nin PC, PS3 ve Xbox 360 için 27 Ağustos’ta raflarda olacağı açıklandı. Bu tarihin aynı zamanda Kane & Lynch 2: Dog Days’in de çıkış tarihi olduğunu düşündüğümüzde Ağustos ayının çok sıcak geçeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Ayrıca yarın Boston’da başlayacak PAX East fuarında oyunun oynanabilir bir hali oyunseverlerle buluşacak. Öyle sanıyorum ki yarın elimizde heyecan verici birkaç yeni video olacak. Hep beraber takipteyiz.

Mafia 2 Screenshot

15 Yorum

  1. Ziyaretçi

    arkadaşlar siz kafayı mı yediniz? 4 gb ekran kartı naptın yaa 8 gb ram abartmayın en fazla 2 gb ram ister bide 1 gb ekran kartı tabii muhtemelen Napoleon TW ve GTA 4 kadar bi harddiskte yer kaplar  en fazla bu biraz ufak atın!!!

     

  2. sakin

    4gb demedim 4 ekran kartı dedim yeni moda bu görmediniz mi 4 tane 5870 birbirine bağlanıp 3dmark 06 dan 46k puan alınıyor yoksa denemediniz mi aaa çok ayıp hemen alıp deneyin

Bir cevap yazın