Longhorn Muhtemelen 2006’da Sahnede

Bill Gates’e dayanılarak verilen habere göre, Longhorn kod adlı XP halefi işletim sisteminin piyasaya sürülmesi büyük olasılıkla 2006’da olacak.Uzmanlarla bir konferansta konuşan Gates, bu tarihin “doğru bir tahmin” olacağını belirtiyor.İşletim sisteminin yeni özelliklerini çok sık gündeme getirmesine karşın Microsoft, Longhorn için kesin bir çıkış tarihi vermekten sürekli kaçınıyordu.

Şimdiye dek uzmanlar ve sektör çalışanları Longhorn için mümkün olan en erken çıkış tarihinin 2005’ten önce olmayacağı konusunda hemfikirdi.

San Diego’daki sempozyumda bir soruya karşılık cevap veren Gates, tam bir tarih vermekten kaçınırken, büyük ihtimalle 2006’da yeni işletim sisteminin piyasaya sürüleceğini belirtti. Gates, ayrıca bu yılın sonlarında deneme amaçlı herkese açık bir Alpha sürümünün de çıkarılacağını açıkladı.Windows Network & .Net dergisinin editörü Paul Thurrot’a göre, Microsoft, Windows XP ve Longhorn arasındaki boşluğu doldurmak için bir geçiş sürümü de çıkaracak.

Bu ürüne Microsoft’un verdiği isimse “Windows XP Reloaded” .Kaynaklara göre bu ürün Windows XP nin veda sürümü olacak ve Service Pack 2 ve sonraki paketlerle gelecek olan tüm özellikleri bünyesinde barındıracak.Hazırlayan : Wolfgang Gruener

Çeviren : Serdar Yıldırım

Bir cevap yazın