Logitech Windows 7 İçin Kablosuz TouchPad’ini Tanıttı

Artık masaüstü bilgisayarınızı da dokunarak kullanabilirsiniz.

Logitech bugün itibariyle kablosuz Touchpad’ini tanıttı. Yeni çevre biriminin görevi ise oldukça açık: Windows 7 tabanlı bilgisayarınıza çoklu dokunmatik özellikleri kazandırmak. Cihaz ile birlikte tek parmak kontrol, iki parmak kaydırma, üç ve dört parmak sürükleme gibi özellikleri masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınıza kazandırabilirsiniz.

Logitech Kablosuz Touchpad

Logitech’in Kıdemli Ürün Yöneticisi Chris Labrutto, “Windows 7 işletim sistemi için tasarlanan Logitech Kablosuz Touchpad, internet üzerindeki gezinme deneyiminizi geliştirmek için çoklu dokunmatik ile gezinme ve “jest” bazlı kontrol olanağı sunuyor. Geniş dokunmatik yüzeyi sayesinde parmaklarınızı kullanabileceğiniz yeterince yeriniz olacak. Cihazın kurulumu da oldukça basit: Tek yapmanız gereken Logitech Unifying USB alıcısını boş bir USB portuna yerleştmek ve cihazı kullanmaya başlamak. Logitech Unifying USB alıcısı aynı anda 5 adete kadar uyumlu cihazı destekliyor.” diyerek cihazı tanıtıyor.

Firmanın internet sitesine göre, Logitech Unifying alıcı oldukça küçük bir cihaz ve birden fazla Logitech klavye, fare ve benzeri çevre birimine destek sunuyor. Buna ek olarak cihaz gelişmiş 2.5 GHz kablosuz teknolojisi ile 25 metreye kadar Touhcpad’ın kullanımına (ya da herhangi uyumlu bir Logitech çevre biriminin kullanımına) izin veriyor. Bu da Logitech’in yeni Touchpad’ini, medyalara arasında kolaylıkça geçiş olanağı ile ev sinema sistemleri için ideal bir konuma getiriyor.

Donanım açısından bakarsak Touchpad, Windows 7 uyumlu ve 5 inçlik bir dokunmatik yüzey sunuyor. Ayrıca cihaz 4 ay pil ömrü vaad ediyor ve üzerindeki LED gösterge sayesinde pil azaldığında kullanıcıyı uyarıyor.

Cihaz şu an için 49.99 Dolar (yurt dışı) fiyatı ile buradan ön siparişe açık. Ülkemizin sınırlarından içeri ne zaman gireceğini de zaman gösterecek.

Bir cevap yazın