Logitech K750 Güneş Enerjisi İle Çalışan Klavye

Logitech’den çevreci bir klavye.

Geçtiğimiz günlerde Newsweek’in yaptığı en çevreci firmalar listesini haber yapmıştık. Listede en çok dikkatimizi çeken şey, çevreci firmaların genellikle teknoloji firmaları olmasıydı.

Teknolojinin ilerlemesi için çevreye zarar verdiğimiz doğru, ama bu, çevreyi daha az kirletmek için teknolojiyi kullanamayacağımız anlamına gelmiyor.

Logitech K750

İşte çevreye duyarlı insanlar için Logitech’in geliştirdiği K750 klavye. Bu klavye güneş enerjisi ile şarj oluyor. Klavye tam şarj olduğu zaman üç ay karanlıkta çalışabilecek kadar da enerji tasarruflu.

Sade görünümü ile de göz dolduran Logitech K750, 2.4 GHz kablosuz bağlantı ile haberleşiyor.

Logitech K750’nin bu ay 79.99 dolar fiyat etiketiyle Amerika ve Avrupa marketlerinde satışa sunulması bekleniyor.

5 Yorum

  1. bahadir

    şarj için gündüz odanıza giren aydınlık yeterli olur diye düşünüyorum. eğer eski güneş enerjisi ile çalışan dandik hesap makinelerinin kullandığı gelişmemiş panelleri ve o sistemi kullandılarsa, orasını bilemem tabi..

  2. Erdal

    ürünü birebir inceleme imkanm olmadı, güzel bir klavye. satın almak istedim biraz araştırdım internetten ve türkçe karakterli tuşları olmadığını öğrendim. Ö,Ğ,Ş,Ç,Ü,İ karakterlerinin yerine nokta,virgül ve parantez gibi işaretçiler varmış. bu tuşlarda o karakterleri karşlıyor ama yerlerini bilmeyenler zorluk çekebilir. anlaşılacağı gibi standart latin alfabesini içeren bir klavyeymiş.

  3. darklog

    ürünün Türkçe’si mevcut ayrıca sadece güneş enerjisi ile sarj olmuyor yanı odanızdaki lambada onu şarj edebilir ortam aydınlık olduğu sürece şarj olabilir. ayrıca çok şık bir ürün mükemmel bir tasarımı var tabi karanlık ortamdada 3 ay kullanılabilir.

Bir cevap yazın