Lionsgate Dead Island’ın Film Haklarını Satın Aldı

Dünyanın önde gelen film şirketlerinden Lionsgate, Dead Island’ın film haklarını Deep Silver’dan satın aldığını açıkladı.

Dead Island‘ın Şubat ayında yayınlanan sansasyonel videoyla uzaktan yakından alakası olmasa da, bu video birilerine Dead Island’ı film haline getirme fikri vermiş gibi görünüyor. Zira dünyanın önde gelen film şirketlerinden biri olan Lionsgate (Crash, Saw, Conan: The Barbarian…), Dead Island’ın film haklarını Deep Silver’dan satın aldığını açıkladı.

Lionsgate Sinema Grup Başkanı Joe Drake, konuyla ilgili şu sözleri söylemiş:

Dünya çapındaki yüzlerce basın mensubu ve milyonlarca hayran gibi bizler de Dead Island’ın videosu karşısında dehşete kapılmıştık. Bu tam bizim Lionsgate’te sinemaya uyarlamak istediğimiz bir şey. Sofistike, heyecanlı ve çok sevdiğimiz bir türün yükselişi. Bu aynı zamanda dünya çapında tanınan ve potansiyeli olan bir marka haline geldi.

Lionsgate’den gelen haberler filmin şu an ilk yapım aşamasında olduğunu gösteriyor. Yapımcı koltuğunda ise Mumya filminden tanıdığımız Sean Daniel ve yapım şirketi var. Sean Daniel’e daha önce 300, Sweeney Todd, Alice in Wonderland, Transformers ve Prince of Persia: The Sands of Time gibi projelerin post prodüksiyon aşamalarında görev almış Stefan Sonnenfield ve şirketi Sunny Field Productions eşlik edecek.

Filmin senaristi, yönetmeni ve oyuncu kadrosuyla ilgili ise henüz bir açıklama yapılmış değil.

İsterseniz film projesine esin kaynağı olan o dokunaklı videoyu bir kez daha izleyelim.

http://www.youtube.com/watch?v=WnFeXMenK9c

Bir cevap yazın