Lian Li Salyangoz Şekilli Kasası PC-U6’yı Duyurdu

Kaliteli kasalarıyla tanıdığımız Lian Li bu sefer ilginç bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Salyangozu (deniz kabuğu mu deseydim) andıran şekliyle tamamen alüminyum malzemeden üretilmiş PC-U6 Cowry ısıyı en iyi dağıtacak şekilde tasarlanmış. Güç kaynağı alt tarafta bulunan kendine özel odada bulunurken diğer bileşenler üst kısımda yer alıyor.

Lian Li PC-U6 Cowry

Lian Li PC-U6 Cowry

Ürünün sadece Micro-ATX ve Mini-ITX anakartları desteklemesi ve sadece dört genişleme yuvasına sahip olması ilk göze çarpan eksiler. Kasanın orta kısmı tombul olduğundan en geniş ekran kartlarının bile rahatça sığıyor olmasıysa bir artı. Sadece bir 5.25″ yuvaya sahip olan kasa hiç dışarıya açılan 3.5″ yuvasına sahip değil. Yani harici bir fan denetim aygıtını bu kasaya takamayabilirsiniz. Kasanın içineyse üç 3.5″ iki 2.5″ sürücü vidasız takılabiliyor.

PC-U6’nın ileri seviye performans kullanıcıları için olmadığı ortada yine de Lian Li sıvılı soğutma için hortum deliklerini kasaya eklemiş. Ürünle birlikte gelen 53 cm’Lik kısmızı LED aydınlatma kitiyle biraz daha hoş bir görünüm elde edilebilir. Ön panelde bir eSATA, iki USB 3.0 yuvası ve ses çıkışları yer alıyor.

Lian Li PC-U6 Cowry

Lian Li PC-U6 Cowry

Lian Li PC-U6 Cowry

Lian Li PC-U6 Cowry

Görünüş açısından hoş bir kasa olsa da sunduğu özellikler fiyatının gerisinden kalıyor (yurt dışı fiyatı 349 $). Ayrıntılı bilgi ve daha fazla görsel için buraya bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın