LG’den Projektörlü Telefon: GW820 eXpo

Amerikalı operatör AT&T, LG GW820 eXpo adlı akıllı cep telefonunu duyurdu: 1 GHz Snapdragon üzerinde Windows Mobile 6.5 işletim sistemini çalıştırıyor. QWERTY klavyesi kayarak açılıyor. 3.2″ WVGA dokunmatik ekranı, 3G bağlantısı, kablosuz ağı, tümleşik 16 GB hafızası ve 5 megapiksel kamerasıyla bu telefon üst sınıf telefonlar sınıfına giriyor.

LG GW820 eXpo

GW820’nin diğer telefonlarda olmayan iki önemli özelliği var. Birincisi parmak izi tanıma özelliği. Böylece şifre girmek zorunda kalmadan cep telefonunuzu yabancı kişilerden koruyabileceksiniz. İkincisi seçime bağlı olarak bu telefona bir mini projektör parçası takabiliyorsunuz: 51 gram ağırlığındaki bu parça 2.4 metreye kadar projeksiyon yapma imkanı veriyor. Projeksiyon eklentisi size fazladan 180 Dolara mal olacak.

Telefonun kendisinin de pek ucuz olduğunu söyleyemeyiz. Örneğin Amerikalılar AT&T ile 2 yıllık sözleşme imzalasalar bile 300 Dolar peşinat vermek zorundalar. Türkiye’de (eğer gelirse) de 1500-2000 TL gibi bir fiyattan satılacağını tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın