LG GD910

LG GD910

Dünyanın ilk 3G saat telefonu olan LG GD910’u incelemeye aldık. Genelde cep telefonları ile haşır neşir olmamızdan dolayı, cep telefonu klasiğinin farklılık gösterdiği ve formunu değiştirip, taşınabilir değil de takılabilir olması ilgimizi çekti.

Cep telefonu klasiğini değiştirip, kol saati şeklinde bir telefon taşımak ve kullanmak herhalde birçok insanı heyecanlandıran bir fikirdir. Bu heyecan yaratan fikri üretme görevini üstlenen LG, sadece saat telefon üretmemiş aynı zamanda modaya uygun bir tasarım ortaya koymuş. Dış görünüşü gayet sade, boyut olarak abartı olmayan yapısı ile günlük kullanım için eski saatinizin yerine aday olabilir.

Saat kasasının sağ tarafında bulunan üç adet fonksiyon tuşu kasaya gömülü imal edilmiş. Bu sayede kasa ve kordon yapısında akıcı ve modern görünüm sağlanmış. Kordonun iç yüzeyi deri olarak seçilmiş. Kordonun üzerinde bulunan kilit mekanizması ile saati istediğiniz genişliğe ayarlayabilirsiniz. Bu kilit mekanizmasının bir kötü yanı var. Bu kötü yan da kordonun üzerinde derin bir iz bırakması. Sürekli kilit mekanizmasının yerinin değiştirilmesi kordonda ezilme izlerinin artmasına neden olabilir.

Kasanın alt kapağı çelikten üretilmiş, yalnız kasanın geri kalanında plastik ve çelik plaka kullanılmış. Bayanlar için büyük olduğunu düşündüğüm saatin erkeklere yönelik olduğunu söylemek yerinde olur. Günlük kullanım şartlarında hatırlatılması gereken ufak bir bilgi de saatin basınçlı suya karşı dayanımının olmaması, onun yerine sıçrayan suya dayanıklı olması yani ellerimizi yıkarken saati çıkarmak zorunda değiliz. Su sadece saate değil kordondaki deri malzemesine de zararlı olabilir. Derinin uzun süreli su temasından ve deterjan gibi malzemelerden uzak tutmamız gerekiyor.

Bir cevap yazın