LG Arena KM900

LG Arena KM900

LG markası genelde klişeleşmiş cep telefonu tasarımlarının dışında tutulmayı hak eden bir firmadır. Neredeyse her yaptığı işte görselleri çok iyi kullanan firma, bakalım bu sefer telefon eden o şık kutusunun içerisine neler koymuş?

LG Arena’yı elimize aldığımızda akıcı hatları ve gereksiz çıkıntılarından arınmış bir telefon görüyoruz. Pek mekanik düğme barındırmayan telefon, 3″ boyutundaki ekranının altına yerleştirilen üç adet dokunmatik tuş ile bize bakıyor. Yine ekranın üzerinde görüntülü görüşmelerimizi yapacağımız ön kamera ve yanında mesafe sensörü bulunuyor. Telefonun sol yanında her tür bağlantısını sağlayan USB girişi (TV, şarj ve veri bağlantısı) mevcut. Telefonun sağ yanında; ses seviyesini ayarladığımız tuş ile fotoğraf çekim tuşu bulunuyor. Üst kısma ise 3,5 mm jack girişi yanında telefonu açıp- kapayacağımız ve tuş kilidini aktif edeceğimiz düğmelere yer verilmiş. Telefonun arkasını çevirdiğimiz zaman karşımıza dahili flaşı ile bize bakan kamerayı görüyoruz.

LG Arena ağırlığı 105 gram ve boyutları 105.9 x 55.3 x 11.95 mm olarak imal edilmiş. Kullanılan malzemenin ön yüzeye verdiği kromlu görünüm ve arka yüzeyde kullanılan plastik, uyumlu bir yapıda.

Bir cevap yazın