Lexmark Z65: Yeni Hız Canavarı!

Lexmark Z65: Yeni Hız Canavarı!

Lexmark’ın yeni yazıcı ailesi firmanın geleneksel ürün serisine sadık kalıyor ancak “hız” söz konusu olduğunda belirgin olarak daha başarılı. Yeni nesil yazıcılar arasında en küçüğü olmasına rağmen Z23 modelinin siyah beyaz yazma hızı dakikada 9 sayfa olarak verilmiş. Bu serinin en üst modeli olan Z65 ise gerçekten pek çok etkileyici özelliğe sahip. Yazma hızı siyah beyazda 21 sayfa/ dakika, renklide 15 sayfa/ dakika; iki ayrı kağıt besleme ünitesi var. Bu ünitelerden birinde kağıt algılayıcı bulunuyor. Daha da iyisi çözünürlüğü: 4,800 x 2,400 dpi. Bu durumda Z65 kağıt üzerindeki bir inç kareye 11 milyon mürekkep damlası düşürebiliyor. Canon ve HP (2,400×1,200 dpi) gibi rakiplerine göre neredeyse dört kat, Epson’lara (2,880 x 720 dpi) göre ise 5.5 kat daha fazla.

Lexmark Z65: Yeni Hız Canavarı!

Z65 rakiplerinden üstün görünüyor – en azından kağıt üzerinde. Birkaç küçük noktaya da açıklık getirmek gerekirse:

  1. Hız – Bu yazıcı gerçekten çok hızlı. Testlerimizde özellikle düşük çözünürlükte çok hızlı olduğu ortaya çıktı.
  2. Baskı Kalitesi – Nokta sayısı artınca kalite de pozitif olarak etkileniyor. Basılan fotoğraflar mükemmel, hatta normal kağıt kullanıldığında bile renkler son derece parlak basılıyor.
  3. Kağıt Algılayıcısı Arka bölümdeki kağıt besleme ünitesindeki kağıt algılayıcı baskı hızını düşürmüyor ve çok iyi çalışıyor. Z65 bir kere daha bu alanda çok başarılı bir model.
  4. Sayfa Başı Maliyet – Bu alanda bir değişiklik yok. Z65 HP Deskjet’lere göre kullanımı daha ucuza gelen bir yazıcı, ancak Canon ve Epson modellerine göre daha pahalı kalıyor.

Bir cevap yazın