Level Dergisi Oyunlar Çıkmadan mı İnceleme Yazıyor?

Konu mahkemeye intikal ettiğinden Level Dergisi’nin isteği üzerine haber yayından kaldırılmıştır.

3 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  Bu gelişmeleri hepimiz üzüntüyle ve şaşkınlıkla takip ediyoruz. Ancak bu noktada ekibimizin yanlış anlaşılmasını ve taraflı bir pozisyondaymış gibi algılanmasını istemiyoruz. Zira ekibimizin OGZ ile en ufak bir yakınlığı ve çıkar ilişkisi yoktur.

  Hatta bundan bir kaç hafta önce OGZ’ nin yaş kutlamaları için sayın Sinan Akkol, yazarımız ve aynı zamanda Total War Türkiye temsilcisi Talha Turhal’a bir e-posta göndererek OGZ’nin yeni yaşının TWT sitesinde bir mesajla kutlanmasını rica etmiş. Talha Turhal ise bu ricayı geri çevirmemiş ve memnuniyetle kabul etmiştir.

  Ancak Talha Turhal’ın yeni tasarımıyla yayın hayatına başlayan sitemiz Tom’s Oyun hakkında OGZ sitesinde ufak bir haber geçilmesi ricasına ise sayın Sinan Akkol olumlu veya olumsuz bir yanıt verme inceliğini göstermemiştir. Elbette koskoca OGZ’nin bizi kendisine rakip görmesi kulağa pek mantıklı gelmiyor. Ancak bu kaba davranış akıllara başka bir soru getirmiyor.

  Yine aynı şekilde yazarlarımızdan Tahir Meylani’nin yapmış olduğu ve içinde hiçbir art niyet unsuru taşımayan Assassin’s Creed haberine (link: http://oyun.thgtr.com/haber/oyun/ubisoft-assassins-creed-2-kopyalarini-not-karsiligi-mi-yolluyor) bazı OGZ yazarlarından gelen tepkileri de yaşadık. (hatta Talha’yı Steam ve msn listesinden kaldıran dahi oldu.)

  Amacım elbette tartışmaya bir boyut kazandırmak değil. Taraflı haber yapıyorsunuz şeklinde gelebilecek eleştirileri ve yanlış algılamaları engellemek.

  Kısacası ekibimiz, iki dergi arasında geçen bu tartışmaların herhangi bir tarafında değildir. Ancak oyun dünyasındaki bu tip olumsuzluklara ve sahteciliklere karşı ise bir taraf olmaktan çekinmeyecektir.

 2. Talha Turhal

  Bazı site forumlarında haberin düzenlenmesi yanlış anlaşılmış. Durumun mahkemeye intikal etmesi yüzünden haberi sildik. Konu ile alakamız yoktur ve dava bize açılmamıştır, bilginize.

 3. Uğur Yurtsever

  Sayın Sinan Akkol’a THG ve OGZ arasındaki yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak adına tarafımıza gönderdiği e-posta için teşekkür ettiğimizi belirtmek istiyorum.

Bir cevap yazın