Lenovo, Windows 7’nin Açılış Süresini Kısalttı

Aslında Windows’un açılmasını 30 saniye beklemek yerine 1 dakika beklersek fazla bir şey kaybetmeyiz ancak hepimiz her zaman daha az beklemeyi tercih ederiz. Bazıları için bu bir dakika, bir saat beklemek kadar can sıkıcı olabilir. Microsoft Windows 7’nin açılış süresinin Windows Vista’dan daha kısa olduğunu söylüyor. Lenovo ise “neden daha kısa olmasın ki?” diyerek bir takım çalışmalar yürütüyor.

Lenovo Microsoft ile gerçekleştirdiği bazı ortalk çalışmalar sonucu ThinkPad dizüstü bilgisayarların ve ThinkCentre masaüstü bilgisayarların Windows 7 işletim sisteminin Windows XP veya Vista’ya nazaran %56 daha kısa sürede açtığını iddia ediyor. Kapanış süresi ise 5 saniyeye kadar düşürülmüş.

Lenovo bilgisayar ailelerinden Idea serisi de bu ayrıcalıktan faydalanacak ancak Think serisi kadar yüksek değil. Idead PC’lerin açılışı  Windows 7 ile beraber %33 ve kapanışı ise %50 hızlandırılacakmış.

Lenovo yaptığı bu düzenlemelere “Windows 7 Lenovo Enhanced Experience” adını vermiş. Şirket yazılımsal ayarlar dışında donanımsal ayarları da değiştirerek böyle bir avantajı müşterilerine sunacak. Diğer firmalardan da benzer adımları bekleyebiliriz. Elbette, gerekli deneyler ve incelemeler yapılmadan Lenovo’ların ne kadar hızlı açıldığını tam olarak bilmek mümkün değil.

Bir cevap yazın