Lenovo Windows 7’li IdeaPad ve IdeaCentre Serilerini Duyurdu

Microsoft Windows 7 işletim sistemini çıkardığından beri hemen hemen tüm bilgisayar üreticileri pazarı ürün bombardımanına tutuyorlar. Mesela Lenovo’dan altı adet bilgisayar modeli çıktı bugün ve altısı da Windows 7 yüklü. Dizüstü ve hepsi-bir-arada tarzı dört modele değinelim.

IdeaPad Y550P

IdeaPad Y550P

Intel’in Core i7 mobil işlemcilerini kullanan ilk dizüstülerden birisi olan Y550P 15.6″ ekrana ve Nvidia grafik işlemcisine sahip. Ekran HD çözünürlüğünü (1920×1080) destekliyor. Klavyesinin üstündeki dokunmaya karşı duyarlı çubuk programlar ve öğeler arasında hızlı geçiş sağlıyor.

IdeaPad U150

IdeaPad U150

U150 1.5 cm’den daha ince ve sadece 1.35 kg ağırlığında. Intel’in düşük güç tüketim Core 2 Duo işlemcisi ve 8 GB DDR3 belleği var. 11.6″ ekranı HD destekli. Basın bülteninde pil ömrünün uzun olduğu yazıyor ama kaç saat dayandığı yazmıyor. Ayrıca sabit diski darbelere karşı koruyan Active Protection System teknolojisi kıymetli verileriniz riskten uzak tutacak.

IdeaPad U550

IdeaPad U550

U550 orta düzey kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış. 2.4 cm kalınlığında ve 15.6″ boyutunda. İşlemcisi Core 2 Duo sınıfından. Sıradan özelliklerin dışında U550’nin ekran kartı açılıp devre dışı bırakılabiliyor. Yani, tümleşik grafik işlemcisine geçiş yapılarak pil ömründen tasarruf ediliyor. Işık sensörü sayesinde ekran parlaklığı ortam parlaklığına göre otomatikman ayarlanabiliyor. Parmak izi okuyucusu ve VeriFace yüz tanıma teknolojisi de cabası.

IdeaCentre B500

IdeaCentre B500

Hepsi-bir-arada PC’ler de moda olmaya başladı. Bu sistemler, PC’lerde olduğu gibi ekran ve kasa olmak üzere iki ayrı parçadan oluşmuyor. Tüm sistem ekranla bir bütün halinde. IdeaCentre B500 23″ ekranı, 8 GB DDR3 belleği, 1 TB sabit diski ve Core 2 Quad işlemcisi olan sağlam bir hepsi-bir-arada örneği. Gelişmiş uzaktan kumandası ile kolayca yönetilebiliyor.

Bir cevap yazın