LEGO Lord Of The Rings Geliyor

Hepsine hükmedecek bir boncuk parçası; hepsini o bulacak, hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak…

Lego lord of the ringsBen demiştim demeyi pek sevmem. Lakin geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığım LEGO: Pirates of the Carribbean incelemesinin sonlarında, Travellers Tales’in LEGO ortamlarına taşıyacağı bir sonraki eserin Yüzüklerin Efendisi olabileceğinin altını çizmiştim (hatta biraz daha ileriye gidip acaba bir Godfather falan da çıkar mı demiştim). Elbette bu öngörüyü bir şey bildiğimden yapmamıştım. En nihayetinde Travellers Tales’in sevimli LEGO tuğlacıklarıyla yaratabileceği yeni parodiler için hareket alanı iyiden iyiye daralmıştı ve dahası J.R.R. Tolkien’in yakın zamanda Peter Jackson tarafından beyazperdeye uyarlanmış eşsiz eseri, ben de buradayım diye bas bas bağırıyordu.

Anlaşılan Travellers Tales’in bir bildiği varmış. LEGO: Lord of the Rings’i, The Hobbit’in sinema uyarlamasının gösterime gireceği döneme saklamışlar. Zira İngiliz dostlarımız, bugün dağıttıkları bir basın bülteniyle LEGO: Lord of the Rings’in 2012’in yaz aylarında raflara çıkacağını duyurdular.

Danimarkalı Ole Kirk Christiansen, 1930’ların başında tahtadan oyuncaklar yapmaya başlayıp LEGO’yu kurduğunda gelecekte milyonlarca insanın çocukluk yıllarına damga vuracak bir fenomen yaratacağını hayal edebiliyor muydu bilemiyorum. Ama Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’ni yaratırken bir gün gelip de korkunç Nazgûl’ların rengarenk boncukların arasında minik plastik tuğlalardan sevimli birer parodi figüranlarına dönüşeceğini tahayyül edemediği kesin. Elbette bu konuda bir şikayetimiz yok. Plastik LEGO tuğlalarının yaratıcı gücüyle hayat bulmuş Orta Dünya’da, plastik Frodo’ya yükünü taşımasında yardım etmek ve hepsine hükmedecek o minik boncuk parçasını Hüküm Dağı’nın plastik lavlarına bırakmak için sabırsızlanıyoruz.

Oyunun resmi internet sayfasına bir göz atmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bu arada The Hobbit’in merakla beklenen sinema uyarlamasının ise Aralık 2012’de gösterime gireceğini hatırlatalım.

1 Yorum

Bir cevap yazın