LEGO Batman 2: DC Super Heroes Duyuruldu

Traveller’s Tales ve Warner Bros bir süredir gündemde olan LEGO Batman 2’yi resmen duyurdu.

Warner Bros ve Traveller’s Tales, bugün yayınladıkları bir basın bülteniyle 2012’nin yaz aylarında raflarda olacak LEGO Batman 2: DC Super  Heroes’u resmen duyurdu. Aslına bakarsanız LEGO Batman 2’nin yapım aşamasında olduğu ve büyük bir olasılıkla yaz aylarında piyasaya çıkacağı birkaç aydır biliniyordu. Lakin bugün gelen basın bülteniyle oyunda Batman’in yanı sıra Superman, Green Lantern ve Wonder Mowan gibi popüler DC karakterlerinin de olacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

LEGO oyuncaklarını yakından takip eden okurlarımız, şirketin geçtiğimiz dönemde LEGO Superheroes DC oyuncak koleksiyonunu satışa çıkardığını da hatırlayacaklardır.

LEGO Batman 2: DC Super Heroes, artık serinin klasiği haline gelen co-op desteğiyle birlikte oyunculara inanılmaz detaylı bir Gotham şehri sunmayı vaat ediyor. Elbette LEGO dünyasının sevimli ve esprili bakış açısı da bu yeni macerada bizleri yalnız bırakmayacak. Öte yandan oyunda Batman’in Bat-mobile ve Bat-Wing gibi ikonik araçlarını da kullanarak Gotham’ın daha önce keşfedilmemiş köşelerine gitme şansını yakalayacağız. Görünüşe bakılırsa Traveller’s Tales son birkaç LEGO oyununda keşif hissine pek önem vermeyerek ne denli büyük bir hata yaptığını anlamış.

LEGO Batman 2: DC Super Heroes PC, PS3 ve Xbox 360 platformlarının yanı sıra PS Vita, Nintendo 3DS ve Wii için de yaz aylarında raflarda olacak.

Bu arada Traveller’s Tales’in bir Yüzüklerin Efendisi uyarlaması üzerinde çalıştığını da hatırlatalım. Umarım daha önce benzerlerini gördüğümüz üzere bu iki oyundan herhangi biri “güdük” kalmaz. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın