Left 4 Dead 2: The Passing Çıkış Tarihi Belli Oldu

Left 4 Dead 2’nin uzun süredir merakla beklenen DLC’si The Passing’in bu hafta içinde geleceğini sizlere duyurmuştuk. Nihayet bugün, The Passing’e Perşembe günü kavuşacağımızı öğrendik.

Hikaye olarak Dead Center bölümünü takip edecek ve Georgia eyaletindeki küçük bir kır kasabasında geçecek The Passing’te, bildiğiniz gibi ilk L4D’deki karakterlerle de karşılaşacağız. Bunun yanında, oyunun yazarı Chet “kafam kıyak” Feliszek’in daha önce de açıkladığı gibi bir oyuncu, tam bir George A. Romero klişesiyle zombiye dönüşecek.

The Passing, L4D2’ye yalnızca yeni bir hikaye eklemiyor; aynı zamanda “Mutations” adında haftalık oyun modları da getiriyor. “Realism Versus” ve oyuncuların ellerine zincirli testereleri alarak sınırsız yakıtla birbirlerine girdiği “Chainsaw Massacre” gibi 20’nin üzerinde “Mutations” modu tasarlandığı gelen bilgiler arasında.

The Passing’le gelecek yeni Steam achievement’larının listesi de resmi Left 4 Dead blogunda açıklanmış durumda.

The Passing’in fiyatını sorduğunuzun farkındayım. Zaten Xbox 360 kullanıcılarının The Passing’e 560 MS puanı yani 7$’a bu içeriğe sahip olacağı açıklanmıştı. Ancak PC sahipleri için herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Doğal olarak da herkes bu içeriğin PC sahipleri için de ücretli olacağını düşündü. Aslına bakarsanız kimse bu durumdan şikayetçi de değildi. Tam PC sahipleri de pamuk elleri cebe atmışken Valve’dan sevindirici haber geldi: “The Passing, PC oyuncuları için beleş.”

Ubisoft’un Splinter Cell: Conviction’ın PC versiyonunu 60$’dan sattığını öğrendikten sonra, hala bazı oyun yapımcılarının açgözlülüklerini bastırabildiğini görmek mutluluk verici. Evet, haklısınız Ubisoft oyunlarını koruyor ve geriye kalan bütün oyun yapımcıları salak. (Lafı yine nasıl Ubisoft’a getirdim ben de şaşırdım açıkçası. :p)

4 Yorum

 1. güzel insan

  Valve’ye ohh yeahh maaan demek istiyorum,helal olsun.Dlc de o kadar fos değilmiş,neyse şu son 2 ayda yaptıkları hataları telafi ediyorlar hafiften.O zaman napıyoruz,zombilere akıyoruz ^^

 2. GürcanBey

  Elin İnfinty Ward’ından ve Ubisoft’undan bize hayır yok:)Ne varsa Valve’da var.Adamlar oyunu bir senede tamaladılar ama geçen senenin 1 numaralı fps’sini yaptılar.

 3. tamergungor2006

           Daha yeni  L4D 2 oyununu 70 TL yerine KDV indirimi ile 59 TL ‘na  5 taksitle  aldım. Artık beğendiğim oyunların orjinalini satın alıyorum. Keşke herkes böyle yapsa o zaman emin olunki fiyatlar kat be kat aşağı çekilir. Avrupa bu konuda bilinçli, eğer onlar da aşırı korsana bizler gibi eğilimli olsalardı oyun fiyatları daha da uçuk olurdu.

      Öze dönelim The Passing beleş hususunda beni pas geçmeyecek o zaman…

     Korsan yazılım konusunda aynı düşünen arkadaşlara saygılar….

 4. Tolga Sezen

  Ubisoft un son numarası da büyük ölçüde kırıldı galiba. Çünkü güvendiğim bir warez sitesinde oyunun upload edildiğini gördüm gerçi internette arastırdım ve oyunun orjinal keyinin 25 dolar steam den aktive edilebilir hali ise 29 dolardı Şahsen çıkarsa Splinter Cell i o şekilde alıcam Ubi den ne koparsam kardır 🙂  Geçen konularda ubisoft u tutuyomusum gibi yorumlarım olmustu fakat işin aslı oyunların orjinalini almaktan yanayım ama ne kadar ucuza koparabilirsem kar diye bakıyorum 🙂

     Bu arada yeni ek paketin de beleş olması gerçekten güzel olmuş.

Bir cevap yazın