Left 4 Dead 2 İçin Çıkacak İlk DLC The Passing’in Fiyatı Belli Oldu

Dile kolay Left 4 Dead 2 piyasayalı çıkalı dört aydan fazla süre geçti. Kış bitti, bahar geldi, çiçekler açtı ama Valve, hala söz verdiği DLC’yi bir türlü çıkartamadı. UK live ekibinin açıklamasına göre; bu ay da gelmeyecekmiş The Passing. Aslında oyunseverler, Valve’nin zaman kavramını farklı algıladığını bildikleri için bu tür gecikmelere çoktan alıştılar.

O zaman bu DLC ne zaman gelir sorusuna yanıt bulduk demektir. Çünkü eğer UK live ekibi, DLC bu ay çıkmayacak diye bir açıklama yapma ihtiyacı duyduysa, o zaman nisan ayında The Passing çıkacak diyebiliriz. Fiyatı da 560 MS puanı yani 7 dolar. Tabi bu fiyat Xbox 360 için. PC için henüz resmi bir açıklama yok ama PC için de paralı olacağını tahmin ediyorum. Zaten DLC, PC oyuncuları için ücretsiz olsaydı Valve, şimdiye kadar çoktan açıklamış olurdu.

Bu konuyu kapadık, şimdi de forumların en çok tartışılan konularından birini ele alalım. Hangi Left 4 Dead  karakteri The Passing’i geçemeyecek. Ebe olan mı? Yoksa kısa çöpü çeken mi? Ya da kağıt makas taş oyununu kaybeden mi? Hiçbiri… Tahminime göre; ölecek olan karakter şimdiden belli. Yani oyuncular arasında seçim yapılmayacak. Ölüm sahnelerinin önceden kurgulandığını görürsek de şaşırmayın.

Hani vardır ya Hollywood klişeleri ” siz gidin ben onları oyalayacağım” ama aslında bunun bir intihar olduğunu biliriz. O adam hiç bir zaman kurtulamaz. Sağ kalanlar hüzne boğulur. Kendileri için hayatını feda eden arkadaşlarını dua ve hayırla yad ederler.

O zaman kim ölecek?

Lafı fazla uzatmadan tahminimi açıklıyorum.

Zoey: Zoey olmaz çünkü Bayan… Sanırım bu yeterli bir sebep.

Louis: Louis de olmaz çünkü siyahi… Irkçılık suçlamaları almak istemez Valve.

Bill: Bill de olmaz çünkü yaşını başını almış.

Geriye kaldı Francis. Bayan değil, siyahi değil, yaşlı da değil, gücü kuvveti yerinde. Arkadaşları için kendini feda edebilir. Aykırı görüntüsüne rağmen onun da atan bir kalbi olduğunu görmek… Bir Hollywood klişesi daha görmüş oluruz böylece.

-Bill: Bırak ben kalayım. Hem bir ayağım da çukurda, günlerim sayılı. Hayatım boyunca çok yanlış yaptım bırak bunları düzeltme şansım olsun.

-Francis: Bill, senin önünde daha uzun bir ömür var, hatalarını telafi etmek için daha çok şansın olacak. Aranızda en güçlü benim, bunlarla ancak ben baş edebilirim ancak böylece bir şansınız olabilir. Hadi git, durma koş, ben size yetişirim. Eğer ölürsem ve cesedimi bulursanız beni Kalifornia eteklerine gömün, oradan deniz güzel gözüküyormuş…

Left 4 Dead Ölen Karakter

Ortadaki değil abi, soldaki adam ölecekti. Yanlış kişiyi işaretlemişsiniz. Ha öyle mi?

Salladık bakalım tutacak mı?

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    şu ayrı ayrı film muhabbeti olduğundan mıdır bilmiyorum hiç kurtulasım gelmedi. Siz gidin ben kalırım diyebilicek hiç de bi ortam yoktu L4D1 de. Bu sebeple L4D2 ye bulaşmadım. keşke böyle ayrı ayrı değilde bir bütün olup güzel bi senaryosu olsaydı. Çıkartırlar Sene sonu bi G.O.T.Y.E. dlc si de içinde olur. bi de indirim yaparlar. oh mis.

Bir cevap yazın