Left 4 Dead 2 Demo Nihayet!!!

İki gündür Left 4 Dead 2’nin merakla beklenen demosuna kavuşmak için bekliyoruz. Xbox 360 platformu aksine oyunun PC demosunu erteleye erteleye oyuncuların ruh sağlığıyla oynayan Valve, nihayet demoyu Left 4 Dead 2’yi ön sipariş (pre order) eden PC oyuncuları için yayımladı.

Peki biz ne mi yaptık? Tabi ki biz de pompalımızı, makinelimizi, palamızı, teflon tavamızı kuşandık ve ortamlara aktık.

Left 4 Dead oynarken uyguladığım “özel tim” taktikleri ve sıkı yönetim uygulamaları yazarlarımızdan Talha Turhal’dan tepki aldığı için demo boyunca suskun kalmayı tercih ettim; ancak bu sefer sevgili dostumuz Burak “fle.” Akkor devreye girip takımımızı Fatih Terim edasıyla yönetti.

Left 4 Dead demo 1

Yazarlarımızdan Tahir Meylani ise bilgisayarındaki ufak problem nedeniyle yerini Gökhan “Forza” Yanık’a bıraktı. Gökhan takımımızın teflon tavalı cengaveri olarak zombilere zor anlar yaşattı. Talha’nın ise demo boyunca takım elbiseli arkadaş olarak gösterdiği kahramanlıklar nesilden nesile aktarılacak cinstendi.

Kısacası Left 4 Dead 2 demosuyla bile eğlence kat sayımız bir saat içerisinde tavan yaptı.

Peki L4D2 demosu bize neler sunuyor. Demo sadece Parish senaryosunun ilk iki bölümünden ibaret; ancak menüde görebildiğimiz kadarıyla Realism ve Scavenger isimlerinde iki yeni mod oyunun çıkışıyla birlikte oynanabilir hale gelecek. Ayrıca demoda bir kaç değişik silah ve alet edevatı kullanabilirken; Spitter, Charger ve Jockey isimli üç yeni özel “Infected” ile de karşılaşıyoruz.

Animasyonların oldukça geliştirildiği ve görsellerin bir hayli makyajlandığı  da kendisini hemen belli ediyor. Kan mı? Evet, fazlasıyla…

Left 4 Dead 2 Demo 2

Oyunun çıkış tarihini yani 20 Kasım'ı iple çekiyoruz.

4 Yorum

  1. Burak Akkor

    Benim düşüncelerime gelince , demo çok kısa , biraz daha uzun olabilirdi , en azından 2 gün fazladan beklettiler belki bir kıyak geçerler diye düşündüm fakat olmadı. Oyuna gelince menü gayet güzel tasarlanmış , intro zaten anlatılamaz güzellikte. Karakterlerin sesleri güzelleştirilmiş , çoğaltılmış.  Silahlar , alet edevatlar oyuna fazlasıyla renk katıyor , hatta elektrik şoku veren kalp cihazıyla ölen arkadaşınızı hayata döndürebiliyorsunuz bile. Daha neler neler. 

Bir cevap yazın