Lead and Gold İçeriği Ertelendi

Lead and Gold’un geliştiricisi Fatshark’ın CEO’su Martin Wahlund ile yaptığımız röportajı geçen hafta sizlerle paylaşmıştık hatırlarsanız. Lead and Gold’dan yeni projelere, DirectX 11 destekli yeni oyunu motoru BitSquid Tech’in geleceğinden bağımsız geliştiricilerin bugün geldiği noktaya kadar birçok sorumuzu yanıtlayan Martin, Lead and Gold için planladıkları ilk içerik paketini 12 Mayıs’ta yayınlamayı düşündüklerini de vurgulamıştı.

Ne var ki Lead and Gold’a yeni bir oyun modu ve yeni bir harita eklemesi beklenen ve bir takım sürpriz güncellemeler de barındıracak bu içerik paketiyle olan randevumuz dün gerçekleşmedi. Neyse ki röportajımızı okuyan yabancı arkadaşların Steam forumlarını ayağa kaldırmasıyla birlikte beklenen açıklama da geldi:

“Önümüzdeki güncellemeyle birlikte gelecek yeni harita ve diğer harika şeyler konusunda büyük bir beklentiye kapıldığınızı anlıyorum. Aslında bugün yayınlanması gerekiyordu; ancak Pazartesi’ye kadar bekleme kararı aldık. Bu kararı almamızda ortaya gerçekten iyi bir şey çıkarma isteği var.”

Fatshark’a bu ufak erteleme için kızacak değiliz elbette; özellikle bağımsız bir firma olduklarını ve Valve gibi büyük çaplı bir firmanın bile birçok ufak içeriği defalarca ertelemek zorunda kaldığını düşününce. Ancak neredeyse bir aydır yolunu gözlediğimiz şu özel sunucu desteğini verseler iyi olacak. Zira birçok oyunseverin sabrı çoktan taşmış durumda.

Bir cevap yazın