Lara Croft En Az 1 Ay Xbox 360’a Özel Olacak

Artık şaşırmıyoruz.

Hatırlarsanız Mart ayındaki Oyun Geliştiricileri Konferansı’ndan önce Square Enix, artık Tomb Raider ve Lara Croft adından iki farklı seri olacağını açıklamış ve Tomb Raider serisinin alıştığımız tatta olacağının altını çizerken Lara Croft serisinin biraz daha “hafif” olacağını vurgulamıştı. Zaten kısa bir süre sonra da öğrendik ki Lara Croft serisi, izometrik bir arcade shooter tadında olacaktı. Serinin ilk oyununun ismi de belliydi; The Guardian of Light.

E3 2010‘da da iki videoyla bizleri heyecanlandıran Lara Croft: The Guardian of Light’ın yayınlanmasını beklerken (ki bu indirilebilir bir oyun olacak) oyunun Amerikalı geliştiricisi Crystal Dynamics’ten oyunseverlerin büyük bir kısmını üzecek haber geldi. “The Guardian of Light en az dört hafta Xbox 360’a özel olacak”.

Bu uygulamanın nedeni olaraksa Microsoft’un yaza özel arcade oyunları promosyonu gösterilmiş.

Lara Croft and the Guardian of Light SS

Xbox 360 sahiplerinin 18 Ağustos’ta Xbox Live’dan 15$’a satın alabileceği Lara Croft: The Guardian of Light’ın PS3 ve PC versiyonlarının kesin çıkış tarihi önümüzdeki hafta belli olacak. Bu arada oyunun PC’de Steam üzerinden yayınlanacağını da belirtelim.

1 Yorum

Bir cevap yazın