Lara Croft Da E3 2010’daydı: Oyun Tarihinin En Seksi Hanımefendisi E3’ü İhmal Etmedi

Lara Croft: The Guardian of Light, ilk oynanış videolarıyla E3 2010’da…

Mart ayında düzenlenen Oyun Gelişticileri Konferansı’nda (GDC) yeni Lara Croft oyunu The Guardian of Light duyurulmuştu hatırlarsanız. Hatta Eidos’un yeni sahibi Square Enix, artık Tomb Raider ve Lara Croft halinde iki ayrı seri planladıklarının altını çizmiş ve Lara Croft serisinin biraz daha “hafif” olacağını da eklemeyi ihmal etmemişti.

Bu duyurunun ardından Lara Croft’un yeni yüzünü aksiyon halindeyken görebilmek için beklemeye başlamıştık. Adres ise belliydi elbette: Diğer birçok oyun gibi E3 2010…

Nihayet bugün Tombiş Reydır Lara Croft’un E3 2010 fuar alanında yaptığı şovu izleme fırsatını bulduk. Sizlerle paylaştığımız ilk videoyla, Lara Croft: The Guardian of Light’ın arcade oynanış dinamiklerine kısa bir bakış atıyoruz. İkinci video ise daha önce duyurulan co-op mekaniklerini gözler önüne seriyor.

Lara Croft ablamıza sıkıca sarılmak için üçüncü çeyreği beklememiz gerek. PSN ve XBLA’in yanında PC’lerimize de konuk olacak kendileri. Beklemeye devam…

6 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  Bu Tomb Raider değil. Haberde de belirttiğim gibi artık iki seri halinde ilerleyecek. Tomb Raider ve Lara Croft.

  Arcade tarzında oyun yapmanın nesi yanlış anlayabilmiş değilim. Herkes Crysis yapacak değil ya. :))

 2. goro

  CONTRA: Gurdian of Light ismiyle satışa çıksa daha çok satar. Contra’nın oyuncu kitlesine göz dikmiş eidos, planda bunu lara croft ismiyle yapmak, ne diyelim, iyi bir contra oyuncusu olarak umarım başarısız olurlar, yaşasın Contra diyorum.

 3. PISLIX

  Röportajı izlemiştim canlı yayında. Co-op u çok güzel yedirmişler oyuna. Co-op Hack’n’Slash yapmışlar. Daha önce hiçbir Lara Croft oyununu oynamamış olmama rağmen ısınıverdim.

Bir cevap yazın