Lara Croft And The Guardian of Light’ın PC ve PS3 İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Yıl sonuna kadar da 5 farklı indirilebilir içerik paketi planlanıyor.

Crystal Dynamics’in Tomb Raider serisinden ayrı olarak izometrik arcade shooter tadında daha “hafif” bir Lara Croft serisi üzerinde çalıştığını duymayan kalmamıştır sanırım. Hatta yalnızca indirilebilir bir oyun olarak piyasaya çıkacak Lara Croft and the Guardian of Light’ın en az dört hafta Xbox 360’a (XBLA) özel olacağı açıklanmış ve çıkış tarihi de 18 Ağustos olarak belirlenmişti.

Dün ise oyunun PC ve PS3 çıkış tarihleriyle birlikte 5 yeni indirilebilir içerik paketi (DLC) ortaya çıktı.

Buna göre Lara Croft and the Guardian of Light, 28 Eylül’de PS3 için PSN’den PC platformu içinse Steam üzerinden yayınlanacak. Oyunun XBLA versiyonu ise bu tarihe kadar online co-op desteğinden mahrum kalacak ve 28 Ağustos’ta ücretsiz olarak yayınlanacak bir yamayla XBLA versiyonuna da iki kişilik online co-op, sesli iletişim ve online puan tablosu gibi özellikler eklenecek. Bu özellikler, PC ve PS3 versiyonuyla birlikte gelecek.

Bununla birlikte Crystal Dynamics, Eylül ayından Aralık ayına kadar belli aralıklarla ve her üç platform için de  yayınlanacak 5 indirilebilir içerik paketini duyurdu.

İlk üç paket, oyuna yeni bulmacalar, daha fazla savaş ve keşfedilecek yepyeni yerler ekleyecek. Geri kalan iki paketse oynanabilir karakterlere yönelik olacak ve bize Lara ve Totec’in yerine oyun dünyasından tanıdığımız birçok kahramanı yönetme şansı verecek.

Bu içerik paketlerinin fiyatları hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil; ancak oyunun 15$’dan satın alınabileceğini hatırlatayım.

Bir cevap yazın