L4D Proje Sorumlusu Chet Faliszek PS3 Hakkında Konuştu

Çok değil iki üç gün önce Gearbox başkanı Randy Pitchford Valve’ı PlayStation platformuna yeteri kadar destek vermediği için eleştirmişti.

Bu zaman zaman kişisel boyutlara varan iddialara yanıt ne zaman gelecek diye bekliyorduk ki hiç beklemediğimiz bir isimden dolaylı bir yanıt geldi: Left 4 Dead proje sorumlusu Chet Faliszek’ten. Chet PS3 hakkında sorulan soruya karşılık verdiği cevapla direk Pitchford’u hedef almamış belki; ancak PlayStation topluluğunu hedef aldığı kesin.

Şu an Left 4 Dead 2 PC ve Xbox 360 için hazırlanıyor. Çünkü bu platformların topluluk yapısı bu oyuna uyuyor. Bu tamamen arkadaşlarınızla birlikte oynamakla ilgili. PS3 topluluğunun genel görünümüne bakınca ise Xbox 360’ın çok uzak ara önde olduğunu görüyorum. X360 ve PC platformları ise kafa kafaya.

Eh bay Faliszek bir anlamda Valve’ın genel politikasına da tercüman olmuş diyebiliriz. Zira L4D2, Valve’ın PS3 için destek vermediği tek oyun değil. Valve’ın PC ve Xbox 360 platformlarının yanında PS3 için de piyasaya sürdüğü Orange Box, bir süre sonra PS3 sahipleri için kocaman bir karın ağrısına dönüşmüştü.

Oyun yapımcıları arasında bunlar olurken bir grup oyunsever de Valve’ın PS3’e destek vermesi için Steam üzerinden bir kampanya başlattı. Kampanyanın Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın