L.A Noire’ın Geliştiricisi Team Bondi Zor Durumda

Team Bondi patronu, stüdyoyu satacak şirket arıyor.

L.A. Noire’ın Avustralyalı bağımsız geliştiricisi Team Bondi’nin yapımcısı ve dağıtımcısı Rockstar ile yaşadığı ciddi problemleri ve Rockstar’ın artık Team Bondie ile çalışmayacağını sizlere duyurmuştuk hatırlarsanız.

Görünüşe bakılırsa Team Bondi hakkını aramanın ve masaya yumruğu vurmanın cezasını ağır ödüyor. Zira son yaşanan olaylar kimsenin L.A. Noire’ın başarılı geliştiricisiyle çalışmak istemediğini gösteriyor. Hatta firmanın patronu Brandon McNamara, bugünlerde Happy Feet 2 animasyon filmi ile Mad Max ve Happy Feet oyunları üzerinde çalışan KMM Studios’dan George Miller ile masaya oturmuş. Evet, şirketi satmak için…

Kotaku Avustralya‘ya göre, gerek KMM Studios’un içinden gerekse George Miller’ın kendi animasyon stüdyosu Dr. D’den kaynaklar da bu haberi doğrulamış durumda. Hatta son birkaç gündür Team Bondi çalışanları Dr.D ofisinin etrafında takılıyorlarmış. Bakalım süreç nasıl sonlanacak.

Bu arada L.A Noire’ın Kasım ayında raflarda olması beklenen PC versiyonunun Rockstar tarafından çıkarılacağını hatırlatalım.

20 Yorum

 1. lazboy

  konsolda bu oyuna bukadar parayi kim verir kimse vermez iste bir oyuna 200 tl oyle iflas edersin iste soylediklerim cikiyor daha dur bu DRM sistemi yuzunden PC ve donanim firmalari bayragi indiricek

 2. Vernoncougar

  “Soz gumus’se sukut altındır” dıye bır atasozumuz var delıkanlı, olur olmaz her habere yorum yapmamanı tavsıye ederım. 10TL’ye de alabılırsın bu oyunu PS3’un kırıldıgından haberın yok sanırım. Bugune kadar yaptıgın yorumlar ıncır cekırdegını dolduracak nıtelıkte degıl, belkı yasın cok kucuk bununda rolu vardır mutlaka ama bak her yazdıgın yorum – puan alıyor, sıkılmadınmı bu durumdan hala?

 3. Sabertooth

  L.A Noire yüzünden yaptıkları haftalarca ücretsiz fazla mesai ve bilimum Rockstar dayatmalarına karşı canına tak eden Team Bondi bu kadar sesini çıkarmasaydı muhtemelen şu an bu durumda olmazdı. Kolay bir şey kesinlikle değil ama keşke biraz daha köprüyü geçene kadar Rockstar a dayı demeye devam edebilselerdi. 🙁 Kapitalizme yenik düşen firmalardan sadece birisi TB.

  Bu arada bir oyuna %40-70 arası vergilendirme uygulamak Team Bondi nin suçu değil, ne koparsak kâr mantığıyla hazırlanan Gümrük Mevzuatının eseridir. Bugün Avrupa’da ve Amerika’da oyunların çok daha ucuza edinilebilindiğinin umarım herkes farkındadır.

  Peki bu durumda LA Noire PC versiyonu yalan mı oldu?

 4. lazboy

  10 tl ye alim de oyunu yapanlar ne kazanicak ozaman sana firma iflas etti orjinalina 200 tl kim verir diyorum nerenden dinliyorsun bilmiyorum delikanli al iste sizin korsana destek verdiginizi adim gibi biliyorum senin gibiler 10 tl ye oyun aldigi icin batiyor boyle firmalar:D mauaahahahahha

 5. lazboy

  Uğur Yurtsever bak arkadasin ps 3 kirildi diyor 10 tl ye oyun al sende bir firma batir diyor:D bak ben demiyorum o diyor:D bir 10 tl lik L.A Noire de sen al ugurum ben demiyorum snn arkdasin diyor 😀

 6. lazboy

  liseli he 😀 hadi bagalim oh oh oh:D hadi bagalim 10 tl oyun ps3 kirildi 😀 kim diyo bunlari oh oh oh:D hadi bagalim + isartini de bilirmis oh oh oh 10 tl oh oh oh:D biraz daha fazla dizi izle daha iyi seyler bekliyorum senden oh oh oh:D

   • Halit

    benim yüzümden olabilirmi, yazıyon takip et. tencere ile kapak.

   • Sabertooth

    Hmm. Zaten bir şeyin altından sen çıkmasan şaşardım. İşi gücü olan adamız biz kardeş. Arada ne var ne yok diye giriyoruz, eksiliyoruz bazende bir iki kelam edip çıkıyoruz. Sendeki gibi dur bana ne demiş tasası yok yani. Yazıyon takip et demişsin ya, bende Allah’ım yarattın bari takip et diyorum sen gibilerin yorumları okudukça.

    Tencere kapak? (:

   • Halit

    sözlükleri takip etmeye vaktin var, sonra gel burayı karıştır. tencere kapağı bile tersten anlamışsın. sen benim işim gücüm olmadığını nerden biliyon, alay ettiğin kişileri takip ediyo ya yetmezmi, bizleri boşver.

   • Sabertooth

    Ahh keşke gerçekten eskisi gibi sözlük takip edebilsem ama işte arada patron olmadığı iki dakka da ne yapabilirsem. Burayı karıştırma işini, senle muhatap olan olmayan her adama bir cevap yetiştirme ve genelde de bunu aşağılarcasına yapmana rağmen hâla benim yaptığımı düşünüyorsan daha bir şey demiyim ben. İnan bana işi gücü olan hiç bir adam senin kadar sitede faal olamaz. Lazboy bile belli saatlerde trollüyor bu siteyi. Özetle Allah’a yakın mümkünse de bana uzak ol halit.

   • gouranga

    Aslında senin yorumun altına Halit bey, zat-ı şahaneleri bir yorum yapmıştı.Cevap olarak senin mesaj güzel duruyordu kopyalayıp yapıştırdım, tam o sırada uğur bey cevap vermiş Halit’e benim mesaj da alta düşmüştü.

    Daha sonra senin mesaj, halit ve uğurinki uçmuş benimki kalmış, kısmet (:

   • Uğur Yurtsever

    Big Brother uykusundan uyanmış o ara galiba. 🙂

   • gouranga

    Aslında fazla uyumuyor da oldukça hoşgörülü diyelim, o gün de lazboyun binbir emekle yazdığı binbir tane “hep ameriganın oynu bunnar, donanım sattırma numarası hep” konulu mesaj uçmuştu, farkındayım (:

   • Halit

    Uğur bey: e ve site yönetimine laf söylemem, boşuna uğraşma. o süper aklınıda bu konularla fazla yorma, cızırdar sonra, belki CPU su güçlü değildir.

Bir cevap yazın