L.A. Noire’den Yeni Bilgiler

L.A. Noire’den yeni detayların çok yakında açığa çıkacağını haber yapmıştık. Oyundan gelen detaylara bakılırsa; L.A. Noire’de tıpkı Mass Effect 2 gibi oyunlara bakışımızı değiştirebilir.

L.A. Noire, 1947 yılının Los Angeles’ın da geçecek. Cole Phelps adlı bir polisi oynayacağız. Amacımız: Los Angeles’ı suçlulardan temizlemek  ama bu o kadar kolay olmayacak.  İkinci dünya savaşından kalan karanlık geçmişimiz ile de yüzleşmemiz gerekecek. Trafik, cinayet, fuhuş gibi suçları çözmekle işe başlayıp daha sonra komplike suçlarla uğraşacağız.

Rockstar geliştiricilerinin dediğine göre; L.A. Noire GTA benzeri bir açık dünya oyunu olmasına rağmen, bu oyunda öyle istediğiniz gibi adam vurabileceğinizi sanmayın. L.A. Noire bambaşka bir oyun deneyimi olacak.

Suçları çözmek için sorgulama, araştırma ve röportaj yapmamız gerekecek. Olay yerine geldiğimiz zaman deliller açıkta olmayacak, arayıp bulmamız gerekecek. Olay mahalleri, bir hayli gerçekçi olacak ve topladığımız küçük deliller bizi sonuca ulaştıracak. Olay mahallinde göze çarpan ipuçlarını yanımızda gezdirdiğimiz not defterine not alacağız.

Gameinformer L.A. Noire Kapak

Röportaj sistemi ise oldukça yenilikçi bir teknolojiyi ile beraber geliyor. Bu yeni teknoloji, oyun geliştiricilerine şimdiye kadar hiç bir oyunda görmediğimiz yüz ve mimik detaylarını oyuna aktarma imkanı sunacak. Bu yüz ve mimik detayları, motion capture teknolojisi ile gerçek zamanlı olarak kaydedilmiş. Sorgulama sırasında konuştuğumuz karakterin yalan söyleyip söylemediğini bu mimikler ve sayesinde anlayacağız ve buna göre yeni sorgulama teknikleri uygulayabileceğiz. Gönül alma, suç itham etme ve zor kullanma… Sorgulamanın gidişatı ellerimizde…

L.A. Noire, gerçekten güzel şeyler vadediyor. Oyunun PS3 için geliştirildiğini hatırlatalım. Oyun için henüz bir çıkış tarihi yok.

Bir cevap yazın