Kurallar ve Uyarılar

Bu sözleşmeyi okuduğunuzda, yorum sistemini kullanırken yalan, iftira, kaba, küfürlü, müstehcen, saygısız, tehditkar, kışkırtıcı, aşağılayıcı, kişilik haklarına saldıran, verilen hizmetin diğer kişi ve kurumlar tarafından kullanılmasını engellemeye yönelik tehdit, telkin içeren ve düzeni bozucu tutum sergilemeyeceğinizi, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımında bulunmayacağınızı, herhangi bir siyasi veya vicdani görüşünüzü paylaşımın ötesinde dayatmaya, yaymaya, kabul ettirmeye çalışmayacağınızı, haberleşme ve bilgi edinme özgürlüğünü kısıtlayıcı tutum sergilemeyeceğinizi ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç sayılabilecek herhangi bir harekette bulunmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.

TELİF HAKLARI kendinize ait olmayan, başkasının eserlerini sahibinin yazılı izni olmadan bu forumda kullanamazsınız. Reklam yapmak, bağış toplamak, yasadışı P2P ve indirme bağlantıları paylaşmak ve kullanıcıları rahatsız edici ileti dizileri oluşturmak YASAKTIR.

Özellikle çoğunluğu BÜYÜK HARFLERDEN oluşan içerik okunabilirliği azaltması, ayrıca “bağırarak konuşma” anlamına gelerek üyelerimize karşı saygısızlık potansiyeli içermesi nedeniyle YASAKTIR.

Sitemizin yapısı itiabariyle yeni yorumlar ve ilgi çekici içerik kolayca izlenebildiğinden amacını aşar düzeyde dikkat çekme çabası sergileyen bu ve benzeri içerik, yönetim tarafından uyarı yapılmaksızın silinebilir; içerik sahibine yaptırım uygulanabilir.

Site denetçilerinin yorumlarda geçen bütün bilgilerin doğruluğunu denetleyemeyeceğini ve gönderilen yorumların devamlı olarak izlenmesinin imkansız olduğunu unutmayın. İletilerin içeriğinde bulunan yanlış veya eksik bilgilerden kesinlikle forum sahipleri ve yöneticileri sorumlu değildir. Yorumlar onu yazan kişinin görüşünü belirtir. Gönderilmiş bir yorumun içeriğinden rahatsız olan üyelerimiz “Yöneticiye bildir” özelliğinden yararlanabilirler. Site yönetimi itiraz edilen iletiyi, eğer gerekli görürse uygun bir süre içerisinde kaldırma veya değiştirme hakkını saklı tutar. Bu süreç elle yapılan bir dizi işlemden oluştuğu için söz konusu iletilere anında müdahale edilemeyebilir. Aynı kurallar kullanıcı profilleri için de geçerlidir.

Kayıt olurken istediğiniz kullanıcı adını seçme hakkına sahipsiniz. Bir kullanıcı hesabı oluşturarak, hesabınızın güvenliği ve geçerliliği için site yönetimi dışında kimseye şifrenizi söylememeyi kabul etmiş sayılırsınız. Şifrenizi seçerken karmaşık ve kolay tahmin edilemeyecek bir dizi seçmenizi olası güvenlik sorunlarını engellemek açısından önemle öneririz. Ayrıca HİÇBİR ZAMAN ve hiçbir nedenle başka bir kullanıcının hesabını kullanamazsınız ve birden fazla üyelik alamazsınız.

Sitemize kaydolup şifrenizle giriş yaptığınızda ayrıntılı profil bilgilerini doldurabilirsiniz. Bu alanda açık ve doğru bilgiler belirtmek sizin sorumluluğunuz altındadır. Site yönetimi tarafından yanlış veya kaba olduğu belirlenen içerik uyarı yapılmaksızın silinecektir.

Kullanıcılar sadece kendi yazdıkları iletilerden sorumludurlar. Site yönetimi, kayıt olurken sizden alınan kişisel bilgileri, içeriği, bağlantı ve erişim bilgilerinizi, uyarıları, tüm kütük ve diğer teknik izleme girdilerinizi, sitemizden yararlanırken oluşan herhangi bir hareketinizden dolayı oluşabilecek resmi bir şikayet veya yasal takibat durumunda gerekli makamlara açıklama hakkını saklı tutar. Bu sözleşmesi yasal olarak resmi belge niteliğindedir ve okuduğunuzda taraflar arasında imza altına alınmış sayılır. Sözleşmenin getirdiği kural ve taahhütlere uyulmaması ve/veya anlaşmazlık durumunda Türkiye Cumhuriyeti Ankara Mahkemeleri yetkilidir.

Bu sözleşmeyi özgür iradesiyle kabul etmiş ve şartlarına uymayı taahhüt eden herhangi her gerçek veya tüzel kişilik verilen hizmetlerimizden yararlanabilir. İşbu sözleşmenin ihlal ve iptaline bağlı hizmetten yararlanma hakkından mahrum bırakma kararı ilgili üyeliği veya erişim bilgilerini kapsar, kişilere ve kurumlara yönelik değildir. Anlaşmazlığın sürmesi durumunda yargı sürecine başvurulabilir ve yürürlükteki yasal düzenlemeler ve mahkeme kararı doğrultusunda gerçek ve tüzel kişilere yönelik daha kapsamlı yasaklama ve cezalar gelebilir; telafi edici uygulamalara gidilebilir. 18 yaşın altındaki başvurular için yasal olarak bakmakla yükümlü veliden gerekli iznin alındığı varsayılır, anlaşmazlık halinde yasal imza ehliyeti bulunmayan kullanıcı ile birlikte sorumlu velisi de taraf kabul edilir.

Site yazılımı, internet tarayıcınızın önbelleğine çerez (kullanıcı adı ve oturum numarası gibi bilgilerin tutulduğu küçük dosya) yerleştirir, bu sadece sisteme giriş yapıp yapmadığınızı denetlemek için kullanılır. Sitemiz kesinlikle bilgisayarınızdan başka bir bilgi toplamaz ve/veya göndermez.

Sistem üzerinde tutulan bilgileriniz gerekçeli hallerde resmi makamlara sunulmak dışında, üçüncü kişilere iletilmez, paylaşılmaz, satılmaz, kullandırılmaz.

Site üyeliği için alt yaş sınırı 15’tir.