Koyuncu Elektronik, pazardaki stratejilerini ve yeni Samsung yazıcıları tanıttı

Bilişim ürünleri satış kanallarından üst düzey yöneticilerin katıldığı tanıtım toplantısı Kıbrıs Mercure Otel’de yapıldı. Samsung yazıcıların Türkiye’deki tek dağıtıcısı Koyuncu Elektronik tarafından düzenlenen organizasyonda geride kalan dönemlerin analizi yapılırken gelecek planları anlatıldı.

Samsung SCX-4623F

Gecede Türkiye’nin önde gelen dağıtıcı firmalarından olan Koyuncu Elektronik’in Yönetim kurulu Başkanı Kenan Koyuncu ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Yipelli birer konuşma yaptılar. Koyuncu Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Koyuncu 2008-2009 yıllarında yaşanan küresel kriz, Bilişim Teknolojileri alanında dağıtım kanallarındaki ürünlerde ve pazarlama stratejilerindeki değişimlerle alakalı düşüncelerini dile getirdi. Sürdürülebilir karlılık ve uzmanlaşmanın önemine değinen Kenan Koyuncu,  2000 yılından bu yana Samsung ile olan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek büyüyen pazarda Koyuncu-Samsung iş ortaklığının büyük başarılara imza attığını ve atmaya devam edeceğini belirtti.

Ali Yipelli ise konuşmasında geride kalan dönemlerle ilgili analizler yaptıktan sonra Koyuncu Elektronik‘in Samsung Yazıcı 2010 planlarını anlattı. 2008 ve 2009 yıllarının oldukça başarılı geçtiğini söyleyen Ali Yipelli 2010 yılında lazer yazıcı pazarında yükselen çizgilerini devam ettireceklerini söyledi. Mevcut ürün gamına ek olarak yeni eklenecek olan ürünler ile ilgili bilgi veren Yipelli, Samsung’un özellikle fonksiyonel yazılım ve çözümlerinin kullanıcılara sağladığı kolaylıkların altını çizdi.

Toplantı sırasında 2008-2009 yılında kendi alanlarında en başarılı iş ortaklarına başarı ödülleri verildi.

2 Yorum

  1. ibrahim OZCAN

    bu adamların pazarda bir stratejileri varmı ? acaba

    CLP 300 renkli yazıcı için Drum kit için sıfır yazıcı parası istediler. Tamam dedik ama ne ellerinde var nede sipariş geçmişler. Elimizdeki tonerlerle kalakaldık. yeni modele tonerler uymaz. falan gibi kullanıcıları mağdur etmek bir strateji olmaz. Ancak Bu gibi bir tecrübeden sonra Samsung almaz HP’ye devam dersiniz.

Bir cevap yazın