Kotasız İnternet Tarihe Karışıyor

Türk Telekom, kotasız internet tarifelerini kaldırıyor.

Türk Telekom’un basın duyurusuyla yayınladığı yeni tarife paketlerine göre, kotasız internet tarihe karışıyor. Yeni “kotasız tarife”lerde artık 50 GB ve 100 GB kota bulunacak. Bu sınırı aştığınız zaman ay sonuna kadar internet hızınız otomatik olarak 1 mbit/sn’e düşecek.

Ayrıca tarifeden öğrendiğimize göre; 16 mbit/sn’e kadar olan hızlarda ADSL, ADSL2 ve ADSL2+ teknolojisi kullanılırken, 100 mbit/sn’e kadar olan hızlar için VDSL2 teknolojisi kullanılacak.

Yeni tarifelerin bir diğer dikkat çeken yönü ise, şu an 8 mbit/sn 15 GB kota tarifesinin 25 GB kota sınırına yükseltilmesi.

Türk Telekom,  kotasız internet tarifelerine getirdiği kota sınırını “Adil Kullanım Noktası (AKN)” olarak açıklıyor. Evet, tıpkı Superonline gibi.

ADSL VDSL2 Yeni Kotasız Kullanım Tarifesi

Yeni Kotasız Kullanım Tarifesi için resme tıklayın

ADSL kullanıcısı olmadığım için yeni tarifeleri detaylı incelemeye gerek görmedim, sanırım ADSL kullanıcıları bu tarifeleri benden daha iyi değerlendirecektir. Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Tarifenin diğer detaylarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak, yeni tarifenin eski kullanıcıları etkileyip etkilemeyeceğini henüz bilmiyoruz.

15 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Yatırım yapmadan en fazla faydayı böyle sağlamayı düşünüyorlar galiba. Ama açıkca kabul de etmiyorlar “evet altyapımız yetersiz” demiyor diyemiyorlar. Bunun bence başka bir açıklaması olamaz durum bariz ortada çünkü. Bir online oynayın ne dediğim çok rahat anlaşılıyor. Bir de bu durum da internet cafeler ne yapacak? 100Gb sınırını çok rahat geçerler. Rekabet olmadığı için oluyor bence bunlar. Dişli rakip yok al-sat ile rakip mi olunuyor? Kendi altyapısı olan kaç tane rakip var? Kaldı ki onlar da dişli rakip olsun.

 2. Hakan

  Allah belanızı versin telekom !

  Zaten paramızın karşılığı olan doğru düzgün bir hizmet sağlayamıyorsunuz bir de üstüne kota falan koyuyorsunuz.

  tekrar ediyorum:

  Allah belanızı versin.

 3. Ziyaretçi

  adamlar artık işin b… çıkardılar. rekabet yok ya meydan onların. alt yetersiz tabi. kaç defa ceza yedi ama adamlar bezelye taneleriyle hesap yapıp, cezalarla, karlarını hesaplıyorlar ve ceza yemeyi seçiyorlar. çünkü hükümet onlara her yıl kazançlarının %20 sini alt yapıya ayırmasını istiyorlar ama son 5 yıllık yatırımlarına bakıyorlarki ne görsünler? birinde %5 birinde %3 birine %7 lik yatırımlar yapmışlar. geri kalan parayı cukka ediyorlar. ama müstehak bize. beter olalım. ben olsam böyle millete çok bile derim bu internet. sesimizi çıkartmayıp koyun gibi yaşarsak olacağı bu. mantığa bakarmısın 100 mps internet 100 gb kotaç şaka gibi. ferrari verip 100 metre yolda dön dön dur diyorlar.

 4. manyaque

  rakip diye poh pohladığımız super online kotaya geçince TT çok bile bekledi hespsinin dibine kibrit suyu. Buarada anlamadığım bişey var bu TİVİ bu 20 dk da 100 mb yedi bende e ben bunu 24 saatten 30 gün aralıksız kullansam saatte 300 MB  günde 7.2 GB ayda 216 GB  olur e böyle bir kota yok bu salaklar nasıl TV tivibuda seyredilir diyor ozman? Tam muamma ya aha sitesindede yazmış akıllılar. resmen komedi dükkanı 😀

  Aşağıda belirtilen yayın akış büyüklüklerine göre kullanıcılara farklı kota tüketim değerleri yansıyacaktır. Bu kullanım değerlerine Tivibu dışındaki kullanımlar dahil değildir.
  300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat
  4GB DSL ile 30 saat, 6GB DSL ile 46 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

  600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat
  4GB DSL ile 15 saat, 6GB DSL ile 23 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

  1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat
  4GB DSL ile 9 saat, 6GB DSL ile 14 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

 5. omer

  ya benim anlamadığım böyle bi hakları yokki zaten ( adil kullanım şartı neymiş dünyada başka hiçbir yerde yok böyle bi saçmalık ) yasal olarak oyun satın alsak internetten steam mesela oyunun kurulum dosyası bile 5 – 14 gb larda eee ne anladım ben bu işten…

  bide benim evde de ttnet 8mbit e kadar adk şartlı bi internetim var ama ben 15 gb ı geçsem bile ( ki geçen ay 150 gb download yaptım ) internet hızım 1mbit e düşmüyor şikayet edeceğimi de sanmıyorm  😀

 6. SUPEROUT

  Oooo süpermiş vallahi telekom sınırsız tarifeleri sınırlama yolunda anlaşılan bunun en büyük derdini TELEVİZYON VE RADİO ŞİRKETLERİ + HOST SERVİSLERİ ÇEKECEK sessiz kalalım türkiye kalalımki daha çok yüklensinler herhalde sessizlik de onu istiyor.

 7. SUPEROUT2

  BU TELEKOMU SATANINDA ALANINDA …………………………. 2 yıllıksözleşme var bittimi internette bitmiştir benim için TÜRKİYE GİBİ BİR ORTAMDA(PARASIZLIK PULSUZLUK OANIN MODASI HERZAMAN) İNTERNET ZATEN ZENGİN İŞİ DENİLEBİLECEK BİRŞEY. YALAN YOK 100 tl elektirik faturası geliyor her ay ev oldugu halde 35 tl telefon en az konuştugumda oda günde 2  3 telefon 3  er 5 er dakkalık  internet 2mbitsınırsız+siniredici 65 tl  ne oldu 200 TL FOS uçtu gitti ben bu parayı kazanmak için kaç gün it gibi ölüm tehlikesiyle çalışıyorum. Elektirik nasıl 200 geliyor zaten anlamış deyilim ayda 100 tl de dogalgaz (ankara) gerisini siz düşünün 400 tl yemek hariç ev masrafı.

 8. i0z

  konuyla ilgili sayfasından görüş bildir e yıklayıp word dosyası ile olumsuz görüşleriniz ve önelerilerinizi bildirin.

  BTK telekomun her gönderdiğini onaylayıp göndermesin. BTK nın işi Kamu menfaati Telekom menfaati değil. bu konularıda dile getirin.

 9. Ziyaretçi

  tamamen rezalet ne denirki host servisleri batacak internet kafeler batacak internet evleri batacak açıkcası çok kullanımın olduğu heryer batacak ttnetin yapmak istediği her kişiye ayrı hesap Allaha havale ediyorum internet kafeci kardeşlerede geçmiş olsun inş olmazda işlerine devam ederler

   

  ttnet çok ileri gitti birisinin dur demesi lazım

 10. MegaWolt

  Her b.ka karışanlar, interneti sansürleyen beyinden yoksun insanlar neden bu fiyatlara da karşı çıkmıyor? Yukarıdakilerin umrunda mı alttaki insan ne … varsa yesin, düşünce bu. Bu ülkeden bi b… olmaz, uyduruk Bulgaristan da bile 10mbit sınırsız internet 25 liraya geliyor, böyle devlet te telekom da olmaz olsun.!!!!!!!

 11. Ziyaretçi1

  ** Bu paket yalnızca şu illerde hizmete sunulacaktır: Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin,
  Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan,
  Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu,
  Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun,
  Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak.ss

Bir cevap yazın