Arşiv

Windows 7: Temiz Arayüz, Çoklu-Dokunma ve Daha Fazla Hız

Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows 7 hakkında kapsamlı bir tanıtım yaptı ve Vista’nın eksikliklerinin yeni işletim sistemiyle nasıl giderileceğini anlattı. Windows 7’nin sadece bir yamamı yoksa yeni bir işletim sistemi mi olacağı konusunda akıllarda soru işaretleri uyandıracak kadar çok geliştirme söz konusuydu.

Nvidia Nereye Gidiyor?

Bu yazıda ekran kartı pazarının dinamikleri, AMD’nin bir anda rakip haline geldiği bir ortamda Nvidia’nın gelişme için hangi alanda şanslar gördüğü, Intel’le yeni bir ilişki ve AMD Fusion gibi teknolojiler hakkında neler düşündüğünü bulacaksınız.

2006’nın En Önemli Donanım Olayları: Bölüm 2

Yılsonlarında adettendir; o yılın en’leri bir araya toplanır ve hatırlatma amaçlı bir özet geçilir. Biz de 2006 yılı boyunca donanım endüstrisi üzerinde büyük etki yaratmış ürünleri ve olayları bu yazıda bir araya getirmeye çalıştık.

2006’nın En Önemli Donanım Olayları: Bölüm 1

Yılsonlarında adettendir; o yılın en’leri bir araya toplanır ve hatırlatma amaçlı bir özet geçilir. Biz de 2006 yılı boyunca donanım endüstrisi üzerinde büyük etki yaratmış ürünleri ve olayları bu yazıda bir araya getirmeye çalıştık.

AMD, 2007’de Liderliği Hedefliyor

AMD, geçtiğimiz günlerde bir işlemciye dört çekirdek sığdıran gerçek dört çekirdekli işlemcisini tanıttı. Duyuru sırasında çok az ayrıntıya yer verildi fakat bulmacanın parçaları yerine oturuyor ve AMD’nin 2007 ortalarına doğru Intel’i sarsacağı anlaşılıyor, en azından mavi takım 45 nm yongalarını duyuruna kadar.

AMD 4×4 Platformu Quad FX’i Çıkardı

AMD bugün "4×4" olarak bilinen dört çekirdekli platformunu duyurdu. AMD’nin ileri seviye pazara yönelik olarak çıkardığı Quad FX olarak da adlandırılan bu platform beklendiği gibi Intel’in Core 2 Quad işlemcilerine rakip oluyor fakat liderlik koltuğunu ele geçiremiyor. Bütün artıları ve eksileriyle daha çok bir iş istasyonu platformu görünümü çiziyor.

AMD’ye karşı Intel – Dönüm Noktası Bir Dava Mı?

AMD, Intel’e savaş açtı; kuruluş Intel’in tekel gücüne dayanarak AMD’nin bazı pazarlara girmesini engellediğini ve mahkeme sürecinde de bu gücünü kullanmaktan çekinmeyeceğini iddia ediyor. Yargı sürecine ilişkin belli bir sonuca varmak için oldukça erken olmasına karşın, THG’nin kendi araştırması AMD’nin elinde Intel’in başına bela olabilecek kadar dava konusu bulunduğunu gösteriyor.

THG olarak F1’deyiz

İnanması güç olsa da, inceleme veya ölçümlerden başka bir teknoloji başlığını konu ederek yine de heyecan yaratabiliyoruz. Bu fırsat AMD bizi Formula 1 (F1) yarışının sahne arkasına davet ettiğinde ayağımıza kadar gelmiş oldu – araba ve teknoloji tutkunları için en "uç nokta" festival olan F1’deyiz.

Nvidia GeForce 7800 GTX Grafik İşlemci

Nvidia’nın en yeni grafik işlemcisi başarımıyla zirveyi sahiplenmiş görünüyor, en azından önümüzdeki birkaç haftalığına. İyi haber ise ürünün satışına başlanmış olması.

Okuyucunun Seçimi Ödülleri 2004 Sonuçları

Okuyucunun seçimi sonuçları hazır: siz jüri heyeti ya da en azından 22,000 anket katılımcımız, geçtiğimiz yılın en iyi bilgisayar bileşenlerini ve çevresel aygıtlarını seçti. Sonuçlar sizi şaşırtacak hatta belki dehşete düşürecek.