Arşiv

Creative Labs Sorularınızı Cevaplıyor! Katılın, Kazanın!

THG Türkiye, bu ay Creative Labs firması ile işbirliğinde okurları için yeni bir çalışma başlatıyor. Hem Creative ürünleri ve teknolojileri hakkında en çok merak ettiğiniz konuları Creative Labs’ın en yetkili kişilerine sorabilecek, hem de mükemmel hediyeler kazanma şansı elde edeceksiniz!

ATi 9500 Pro Geldi

ATi Radeon 9500’i 4 hafta önce duyurdu ve prototipler üzerinde yaptığımız ilk testler, orta fiyat seviyesindeki bu kartların epey şey vaat ettiğini gösterdi. ATi şimdi bize nihai sürümü de gönderdi.

Intel Özel Röportajı: Hyper-Threading Teknolojisi

Intel IA-32 ve PC Platformları Ürün Pazarlama Müdürü Andreas Dott ile görüştük. Bu vesileyle Intel’in yeni Hyper-Threading teknolojisi ile ilgili kafamızdaki soruları sorma fırsatı bulduk. Bu vesileyle yeni Intel yongasetleri hakkında birkaç soru sormayı da ihmal etmedik.

GeForce FX: NVIDIA Hollywood Yolunda mı ?

NVIDIA Comdex fuarında, GeForce4’ün halefi GeForce FX’i açıklıyor. Bu işlemcinin ne numaralar içerdiğine ve ATi’nin mevcut amiral gemisi Radeon 9700 PRO karşısında nasıl bir potansiyel içerdiğine bakıyoruz.

THG Türkiye Donanım Forumları

THG Türkiye’yi açtığımızdan beri okurlarımızın bizden talep ettiği ortak bir buluşma alanını, THG Türkiye Donanım Forumları’nı nihayet açıyoruz. Amacımız, donanım severlerin bir araya gelebileceği, ilgilendikleri konuları tartışabileceği, karşılıklı saygı ilkesine dayalı bir mesajlaşma forumu oluşturmak. Üye olmaktan çekinmeyin!

i550: Canon, 4800 dpi Çözünürlüğe Ulaştı

Canon i550, S750 modeliyle aynı kartuşları kullanıyor, çok benzer, çok hızlı bir baskı motoruna sahip, eski modeldeki 2400 dpi’a karşılık 4800 dpi maksimum çözünürlük sunuyor ve daha ucuz. Yazıcınızı değiştirme zamanı gelmedi mi?

Gigahertz Şaşkını: Dell SmartStep 250N

Dell, hazır konfigürasyonlu SmartStep 250N modelini 2.2 GHz’lik masaüstü P4 işlemcisi ve DVD/CD-RW kombosu ile 1600$’ın altında bir fiyatla satıyor. Bu notebook’un pili neredeyse 3 saat dayanmasına rağmen, Dell pil tasarruf modunda işlemcinin sadece yarım hızda çalıştığını söylemeyi ihmal ediyor (en azından açık bir şekilde).

ATi Yerini Sağlamlıyor Yeni Radeon 9700, 9500 PRO ve 9500

ATi, 9700 PRO’yu çıkardıktan sonra küçük kardeşlerini de pazar payı savaşlarına katılsınlar diye sefere yolluyor. Radeon 9700, 9500 PRO ve 9500 modelleri, düşük fiyatlu 9000 serisine doğru bir köprü oluşturuyor. Testlerimiz, tüm bunların arkasında neler olduğunu gösteriyor.

ATi Radeon İşlemcili Kartlar Çarpışıyor

Kullanıcıların, Türkiye pazarındaki ATi Radeon işlemcili kartlar ile ilgili sorularını yanıtlamak için yola çıktık. Radeon 8500’de HIS mi iyi, Chess mi; yoksa ikisi de aynı mı? Peki ya Radeon 9700 Pro modellerine ne demeli? Radeon 9000 Pro bize yeter mi? Tüm bu sorularınızın cevabı bu yazıda.

Eksik ve Aldatıcı Etiket Cenneti: 21 Güç Kaynağının Karşılaştırması

İleri seviye güç kaynakları ile yaptığımız bu karşılaştırmalı testte elde ettiğimiz sonuçlar çok açık: Bazı üreticilerin, ürünleri piyasada rekabet edebilir halde kalsın istiyorlarsa, epey ev ödevi yapmaları gerekiyor. Genelde üreticinin etiketlerinde ileri sürdüğü güç spesifikasyonları, bizim test laboratuarlarımızda bulduklarımızla uyuşmuyor.

HP PSC 2110, İlk 4800 dpi Hepsi Bir Arada Cihaz

Bir Deskjet 5550’den fazla büyük olmayan PSC 2110, 4800 dpi çözünürlükte baskı yapabiliyor, 10 sayfa/dk hıza ulaşabiliyor, 3 dakikada mükemmel fotoğraf çıktıları oluşturuyor ve entegre flatbed tarayıcısı sayesinde fotokopi fonksiyonu sunuyor. HP’nin yeni "Hepsi Bir Arada" cihazını detaylı olarak inceliyoruz.