Arşiv

THG Okurların Seçimi Ödülleri 2002 Sonuçları

THG okurları 26 kategoride en beğendikleri ürünleri ve şüreticileri seçmek gibi tarihi bir görev üstlendiler. Okurların Seçimi Ödülleri 2002 Anketimizin sonuçları ve kazananların listesini bu yazıda açıklıyoruz. Zirvede değişiklikler, pek çok sürpriz, hatta biraz tartışmalı durumlar sizleri bekliyor.

LCD 17: Samsung 171N & NEC LCD1760V Diğerlerine Karşı

17 inç LCD monitör almaya karar vermiş bilinçli bir alıcı, saygı değer monitörlerin bir listesini yaparak işe başlar. Bu listede doğal olarak, her ikisi de THG tarafından test edilmiş olan Hitachi CML174SXW ve Iiyama AS4314UTG olur. Ancak henüz 25 ms tepki süresine sahip 171N modelini veya 16 ms tepki süresine sahip LCD1760V modelini incelemiştik. Şimdi bu durum değişiyor; kendimizi affettirmek için de LCD’lerle ilgili bazı genel detaylar veriyoruz: frekanslar, teknolojiler, arabirimler ve diğerleri…

Chaintech Evolution Event 2003

Chaintech’in Tenerife’deki Evolution Event 2003 etkinliğine katıldık. Chaintech tüm dünyadan editörlere ürünlerini daha yakından tanıtma fırsatı bulurken, Intel, AMD, NVIDIA, VIA ve Microsoft’tan birer temsilci de katılanlar arasındaydı. Etkinliğin yıldızı ise Chaintech’in GeForce FX 5800 Ultra işlemcili kartıydı.

Barton Geldi: Athlon XP 3000+’ye Karşı P4 3.06 GHz

AMD’nin yeni top modelindeki model numarası oldukça agresif görünüyor – Athlon XP 3000+. T-Bred çekirdeğine sahip ‘eski’ Athlon XP 2800+ ile karşılaştırıldığında bile bu yeni model sık sık geride kalıyor (18 testten 10’unda). Overclockçuların işine yarayacak bir şeyler olabilir ama ortalama kullanıcılar ve AMD tutkunları için neler getiriyor?

Galactic Civilizations: Evrenin Efendisi Olmanın Yolu

OS/2’nin en popüler oyunuydu ve bir kült haline gelerek sevilen oyunlar arasına yerleşti. Artık beta 4 aşamasına gelen Galactic Civilizations, insan ırkını kafanıza göre baştan yaratmanıza izin veriyor. Seçtiğiniz tür tüm galakside çeşitli gezegenlere yayılıyor. Efendi sizsiniz: İnsan seçiminize göre ahlaklı, ahlaksız, akıllı veya aptal olabilir. Ancak bir şeye dikkat: Yapay zeka ile hareket eden, becerikli ve kötücül düşman uygarlıklar da var ve küçük hilelerinizi hemen fark edebilirler.

DVD Yazıcı Testi: 7 Kat Daha Fazla Kapasite

Artık saklanması gereken bilgilerimiz muazzam miktarlara ulaşırken, CD-RW pek kesmemeye başlıyor. DVD 4.5GB’lık bir kapasite sunduğu gibi video kayıt işlerinde de kullanılıyor. İşte piyasadaki seçenekleriniz.

İlk Pentium-M Notebook Testte

Intel yakında "Intel Centrino Mobile Technology" adı altında yeni bir mobil platformu hayata geçirecek. THG, ürünün lansmanından bile önce yeni Pentium-M işlemcili (kod adı "Banias") bir notebook’u ele geçirdi. Sonuçlar çok şey vaadediyor.

Clancy’nin Dünyasına Sızın!

Tom Clancy, 1996’daki bestseller romanlarından esinlenen bilgisayar oyunlarının senaryosuna da katkıda bulunmaya başladı. Aksiyonla stratejiyi ultra gerçekçi ortamlarda bir araya getiren bu oyunlar sık sık gerçek olaylardan esinleniyor. Bu oyunlarda yönettiğiniz askerler ve ajanlar için tek bir kurşun bile öldürücü olabilir…

Abit’ten i845PE Yongasetli Anakart: Abit BE7-RAID

Intel 845PE yongasetini 7 Ekim’de duyurdu, ve biz de bu tarihten çok önce, 25 Eylül’de başladığımız 845PE yongasetli anakartları test sürecine Abit’in bu yeni ürünüyle devam ediyoruz . Abit’in BE7 / BE7-RAID modelleri, i845PE yongasetinin nimetleri olan resmi DDR333 desteği ve 3GHz üzeri P4 işlemci desteği ile geliyor. Bakalım Abit, bu ürünüyle rakipleri karşısında ne derece güçlü?

Creative Labs Bir THG Türkiye Okurunu Singapur’a Gönderiyor!

Creative Labs, mühendislerine en iyi soruyu soran bir THG Türkiye okurunu Singapur’a davet ediyor! Creative Labs ve THG Türkiye işbirliğinde düzenlediğimiz "Creative Labs Sorularınızı Cevaplıyor" adlı etkinliğin ilk ayağında Creative Labs Audigy 2 ses kartını kazanan THG Türkiye okuru da belli oldu.

VGA Listeleri II – Giriş Seviyesi Sistemler

Büyük VGA Listeleri güncellememizin ikinci kısmında 31 kartın yavaş bir sistemde nasıl performans verdiğine bakıyoruz. Ayrıca FSAA, anisotropic filtre ve ikisinin bileşiminin performansı nasıl etkilediğini kontrol ediyoruz.

MSI G4Ti4600

MSI’ın dünyada epey bir süre önce piyasaya çıkmış bu grafik kartı THG Türkiye’yi yeni ziyaret etti. THG’nin daha önce test ettiği bu kartın detay incelemesi de bize düştü.

Creative Labs Sorularınızı Cevaplıyor – Ses Kartları

Creative Labs firması ile işbirliğinde başlattığımız çalışmanın ilk ayında, Creative Labs mühendisleri, SoundBlaster ses kartları hakkındaki sorularınızı cevapladılar. Merak ettiğiniz pek çok konudaki bu soruları ve cevaplarını bir röportaj halinde yayınlıyoruz.

Felakete Davetiye: Türkiye’deki Güç Kaynakları

THG 3 ay önce bir güç kaynağı testi yapıp bazı modelleri beğenmemişti. Peki ya Türkiye’de durum nasıl? Biz de piyasadaki bazı "ucuz" modelleri kaliteli bir güç kaynağının yanında teste tabi tuttuk. Aradaki fark çok belirgin!

Karşılaştırma: Beş 5.1 ve 6.1 Hoparlör Seti

Yeni ve daha iyi ses kartları ve bütünleşik yongasetleri sayesinde, nihayet PC’de ses hakettiği yeri almaya başladı. Logitech, Creative Labs ve Altec Lansing, PC’nin ses becerilerinden tam faydalanabilmeniz için, kulağa daha fazla hitap eden, güçlü 5.1 ve 6.1 hoparlör setleri sunuyor.