Arşiv

Kompakt ama Her Şeyleri Var: VIA’nın Eden Mini ITX Anakartları

Kitap boyutundalar ama modern bir PC’nin tüm özelliklerine sahipler. VIA’nın ultra-kompakt Mini ITX formatlı, C3 işlemcili anakartlarından bahsediyoruz. Bu anakartların yeni jenerasyonu DDR RAM ile çalışıyor ve multimedya işlerini üstleniyorlar. Bunu ne denli başardıklarını test ettik.

Hesaplaşma: Ölü LCD Piksellerinin Otopsisi

LCD monitör satışları tavana vurdu, fiyatlarıysa gün geçtikçe düşüyor. Ancak hala spesifikasyonlarında pek bahsedilmeyen bir şey var: Üreticinin kaç ölü pikselde monitörü değiştirmeye razı olduğu. 33 üreticiye bu soruyu sorduk. Cevaplar kem küm geldi. Pek gurur duymadıkları bazı şeyler olduğu anlaşılıyor.

Maxtor da Seri ATA’ya Geçti: DiamondMax Plus 9 Testte

Maxtor Seri ATA arabirimli ilk diskini artık çıkarıyor. Ancak, DiamondMax Plus 9 ilk olarak UltraATA/ 133 için tasarlanmıştı; yani yeni arabirimle köprü kurabilmek için bir dönüştürücü yonga gerekiyor. Ancak bunun performans üzerinde olumsuz bir etkisi yok.

İki Kat Güç: Çift Kanal DDR333’lü SiS655

Tayvanlı üretici SiS, çift kanal DDR destekli P4 yongaseti ile Intel’in adımlarını izliyor. SiS655, Sis648’den türetildi ve şimdi de APG 8X desteği var. Intel E7205’in aksine sadece DDR266 değil, nihayet DDR 333 de destekliyor. Bu da en azından kağıt üstünde yeni yongasetine bir avantaj sağlıyor. Acaba bu yongaseti beklentileri karşılıyor mu?

NVIDIA GeForceFX 5600 Ultra & FX 5200 Ultra – Performans Testleri

NVIDIA’nın yeni GeForceFX 5600 Ultra ve GeForceFX 5200 Ultra kartlarına bir ilk bakış attıktan sonra şimdi de yeni FX ailesinin performansına yakından bakıyoruz. 5600 Ultra’nın mevcut ATi DirectX 9 kartları karşısında neler yaptığını ve 5200 Ultra’nın nasıl bir performans verdiğini bu yazıda bulacaksınız.

Creative Labs’dan Inspire 6.1 6600 Kazanan Okurumuz da Belli Oldu!

Creative Labs, mühendislerine en iyi soruyu soran bir THG Türkiye okurunu Singapur’a davet ediyor! Creative Labs ve THG Türkiye işbirliğinde düzenlediğimiz "Creative Labs Sorularınızı Cevaplıyor" adlı etkinliğin ikinci ayağında Inspire 6.1 6600 hoparlör sistemi kazanan THG Türkiye okuru da belli oldu.

Seri ATA Denetçisi Islah Edildi: Silicon Image 3112

Şimdiye kadarki Seri ATA denetçileri genelde paralel ATA yongasına dayanan çözümlerle üretiliyordu. Silicon Image 3112, Seri ATA’nın özelliklerini daha iyi kullanarak şeytanın bacağını kırıyor. Üstelik epey de yaygın.

Vurucu Güç: Yeni ATI Radeon 9800, 9600 ve 9200 Serisi

NVIDIA’nın GeForce FX 5800 Ultra modelinin tanıtılması üzerinden sadece 1 ay geçmesine rağmen ATi çoktan karşı saldırısını hazırlamış gibi görünüyor: Radeon 9700 PRO’nun halefi Radeon 9800 PRO, diğer adıyla R350 huzurlarınızda. Aynı anda 9500 ve 9000 serisinin yerini de 9600 ve 9200 alıyor. Bu yeni Radeon 9800 PRO’nun ilk testi; ayrıca 9600/9200’a da genel bir bakış atıyoruz.

Siz Sordunuz, Creative Labs Cevapladı – Hoparlör Sistemleri

Creative Labs firması ile işbirliğinde başlattığımız çalışmanın ikinci serisinde, Creative Labs mühendisleri, Creative hoparlör sistemleri hakkındaki sorularınızı cevapladılar. Merak ettiğiniz pek çok konudaki bu soruları ve cevaplarını bir röportaj halinde yayınlıyoruz.

Seri Geçiş: NVIDIA QuadroFX 2000

ATi FireGL X1 modeli için güncel sürücülerini bile çıkaramadan, NVIDIA QuadroFX serisi ile elini yükseltti. GeForceFX’in aksine, test platformumuza gelen sekizinci OpenGL kartı şaşırtıcı biçimde oyunlarda sağlam bir performans sergiliyor.

Soltek’in VIA P4X400A Anakartı: SL-85ERV2

Türkiye’ye yeni giriş yapan Soltek, dünya piyasasında çok yaygın olmayan P4 yongasetlerinden biri ve son derece ekonomik bir fiyat ile huzurlarınızda. Bakalım VIA P4X400A yongasetli bu anakart, bize hangi performans seviyesini ve özellikleri sunuyor.

CeBIT Ürün Haberleri

Üreticiler ne yaparsa son hızda yapıyorlar. Tam Hanover CeBIT fuarı başlarken müşterilerini yeni ürünlerle karşılamaya karar veriyorlar. THG bazı önemli ürünlere bir ön bakış atıyor.