Arşiv

New York Auto Show, Silikon İle Canlandı

Gelişmiş DSP (dijital sinyal işlemcisi) ile kumanda edilen ses, gelişmiş navigasyon kontrolleri ve otomobil içinde Web’de sörf zevki artık yeni otomobil modellerinde opsiyonel olarak sunulmaya başlandı. Bu yeni teknolojilere ve söylentilere rağmen çıkmama ihtimali olanlara bakıyoruz.

Networld + Interop: Vegas 2003’den Bildiriyoruz

Ağ Rehberi editörümüz Tim Higgins, fuardaki en yeni ve en önemli ağ cihazları ile ilgili haberleri bildiriyor. Wi-Fi’nın WPA "tanıtım partisi", 802.11g hızları ile ilgili yenilikler ve diğer ilginç gelişmeler, Tim’in fuardan bildirdiği konular arasında yer alıyor.

Özel Bir SATA Disk: Western Digital Raptor Testte

Sadece 36GB’lık mütevazı bir kapasiteye sahip olmasına karşın, IDE bir sabit diskten beklediğinizin fazlasını sunuyor. Raptor, nam-ı diğer WD360, iki yeni önemli özelliği nedeniyle dikkat çeken yeni bir sabit disk: 10,000 rpm devir hızına sahip ve Seri ATA arabirimi ile geliyor. Burada önemli olan nokta şu: Giriş seviyesi ve orta seviye sunucu pazarında SCSI ile yarışacak kadar iyi olması bekleniyor. Testlerimizde bunun doğru olup olmadığına baktık.

Overclock: 875 Eşittir 7205 + X

Testlerimizde, eski Intel 7205 yongasetinin yeni P4 işlemciyle, 200 MHz FSB hızında kararlı şekilde çalıştığını gördük. Bu da, Intel’in ileri seviyedeki yeni yongaseti 875’in eski 7205’e göre ne avantaj sağladığı sorusunu gündeme getiriyor.

Creative’e Sorularınızı İletin, PC-CAM 850 Kazanın!

THG Türkiye’nin Creative Labs ile yürüttüğü "Creative Labs Sorularınızı Cevaplıyor" etkinliğinin 4. ayağı, Dijital Fotoğraf Makinesi /Web Kamerası kategorisindeki Mayıs ayı konusuyla devam ediyor. Creative’in PC-CAM ve WEB-CAM ürünleri ve teknolojileri hakkında en çok merak ettiğiniz konuları Creative Labs’ın en yetkili kişilerine sorun, Creative’in 3 Megapiksellik LCD’li PC-CAM 850 dijital fotoğraf makinesini kazanma ve Creative’den "Büyük Hediye Sepeti" kazanma şansını elde edin!

Creative Labs’dan CD-MP3 Slim 600 Kazanan Okurumuz Belli Oldu!

Creative Labs, mühendislerine en iyi soruyu soran bir THG Türkiye okurunu Singapur’a davet ediyor! Creative Labs ve THG Türkiye işbirliğinde düzenlediğimiz "Creative Labs Sorularınızı Cevaplıyor" adlı etkinliğin 3. ayağında Creative CD-MP3 Slim 600 kazanan THG Türkiye okuru da belli oldu.

Baharda Kasa Çılgınlığı – En İyi 24 Kasa İncelemede

İnceleme için test merkezimize çığ gibi gelen kasalar bizi neredeyse eziyordu ancak elemelerimiz sonucunda bu incelemede 24’ünün incelemesini sizlere sunuyoruz. Kasa üreticileri, cebinizdeki para ile vedalaşabilmeniz için yeni yollar bulup duruyorlar. Heyecan verici yeni özellikler, tasarımlar ve bunların ardının geleceğine ilişkin vaatler… Sevdiğiniz bir içeceği alıp, rahat bir sandalye ile PC’nizin başına geçin ve okumaya başlayın.

AMD Opteron’un New York Çıkartması

AMD x86 tabanlı 64-bit Opteron işlemcilerinin kurumsal sunucu pazarı için doğru ürün olduğunu ilan ediyor. AMD’nin Başkanı Hector Ruiz, bunun şirketinin 30 yıllık geçmişindeki en önemli duyuru olduğunu söylüyor. ATI, Einux, RedHat, Microsoft, Nvidia, Suse, VIA ve diğerleri Opteron’a göre tasarlanmış ürünleri olduğunu duyuruyor. AMD’nin kurumsal alandaki misyonu, AMD’nin sektörde bir duayen olarak görülen Yönetim Kurulu Başkanı Jerry Sanders ve Opteron’un teknolojisinin bir tanıtımı da bu toplantıdan aktarmaya değer notlar arasında yer alıyordu.

ATi’nin Yeni orta Sınıfı İle Tanışın: Radeon 9600 PRO

Yeni ürün serisi Mart ayında duyuruldu; artık perakende satış için hazırlanmış ilk ürünleri görmeye başladık. Yeni Radeon 9600 PRO’nun nasıl bir kart olduğunu derinlemesine inceliyor, babası 9500 PRO ile karşılaştırıyor, NVIDIA’nın GeForce FX 5600 Ultra’sı karşısında neler yapabildiğine bakıyoruz.

İşte Geldi! 200 MHz FSB P4 ve i875P Dual DDR400 Yongaseti

Intel 875/ Canterwood yongasetinde çift kanal DDR400 aracılığıyla bantgenişliğini 6.4 GB/sn’ye yükseltiyor. Pentium 4 200 MHz Quad-Pumped FSB hızı ile atağa geçip Rambus’u sürklase ediyor. Seri ATA artık ICH5 ile entegre, Gigabit LAN ise Kuzey Köprüsü’nde.

Her İşe Gelir: Western Digital’in 200 GB Harici Sabit Diski

Western Digital bir süredir harici diskler üretiyor. Şimdiki yenilikleri ise, aynı cihazda FireWire ve USB 2.0 arabirimlerini desteklemeleri – bu da 200 GB ve 250 GB’lık en üst düzey modellerinin neredeyse tüm PC’lerde çalışabilmesini sağlıyor. Ayrıca 8 MB önbellekli modelleri de var. Bu disklerin nasıl performans gösterdiğine bakıyoruz.

Ses Oyunlar İçin Zararlı Olabilir

Tüm sıkı oyuncular, oyunlarda en yüksek performansı elde etmeye çalışır. Çoğu kez bu hedefe ulaşmak için yeni grafik kartlarına, yeni işlemcilere dünya kadar para yatırırlar. Ancak bu harcamalara rağmen performansın önünü – gerçekten 3D ses vermesine rağmen – ses kartınızın sunduğu ses keser. Bu incelemede performans için harcadığınız paranın kullandığınız ses kartı nedeniyle yükselip yükselmediğine bakmak istedik. Çünkü bir ses kartı çok daha az bir bedelle size performans kazandırabilecekse grafik kartına üç basamaklı bir rakam ödeyerek bütçenizi zorlamanıza gerek kalmayabilir. Bulgularımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

HP PhotoSmart 7350: Bağımsız Yazıcı

7350 kart okuyucuları olan, mükemmel fotoğraf çıktıları sunan bir yazıcı olabilir ama hala eksiği var. HP’nin PC olmadan doğrudan yazdırma yapabilen yazıcısının artıları ve eksileri bu incelemede.

250 GB’da Karar Anı: Maxtor MaXLine Plus II mi, Western Digital WD2500JB mi?

En büyük sabit diski sunma müsabakasının yeni raundu başladı: Artık hem Maxtor hem de Western Digital, plaka başına 80 GB ile toplam 250 GB kapasite sunan yeni modellerini sunuyorlar. 8 MB önbellek ve 7,200 rpm devir hızı ile gelen bu diskler yüksek performans vaat ediyor. Bu iki üreticinin amiral gemileri arasındaki farklara baktık.