Arşiv

RAM’inizi Nasıl Hızlandırırsınız?

Sistem performansı denince ana darboğazı sistem belleğiniz oluşturur. Bellek optimizasyonu PC’nizin hızını ciddi şekilde artırabilir. Nasıl yapacağınızı bu yazıda anlatıyoruz.

Test Yazılımları: Oyunlar

Şubat ayından beri, NVIDIA’nın 3DMark 2003 test yazılımında hile yaptığı ile ilgili olarak peş peşe suçlamalarda bulunuluyor. Olaya bir göz atıp şimdiye dek neler olduğuna, sahnenin arkasında neler döndüğüne ve bu küçük sektör piyesinde ATi’nin, NVIDIA’nın, Futuremark’ın ve üreticilerin hangi rolleri üstlendiğine bakmaya karar verdik.

EPoX’un 865 ve 875 Anakartları

Devir Intel 865 ve 875 yongasetli anakartlar devri. EPoX da bize iki yeni anakartını gönderdi. Bu yeni anakartların özelliklerine ve performansına bakarken, elimizdeki bellekle hangi seviyede stabil çalıştığına da dikkat ediyoruz.

FSB800 Pentium 4 Serisi ve 865 Yongaseti Üzerine

THG 800 MHz FSB’li yeni P4 işlemciler ve 875/865 yongasetleri üzerine geniş incelemeler yayımlasa da, birkaç noktayı tamamlamak ve birkaç gün içinde yayınlayacağımız yeni anakart testlerine zemin oluşturmak için THG Türkiye olarak bir inceleme de biz yayınlıyoruz.

İleri Seviye Kullanıcılar İçin Yüksek Güç: 13 Güç Kaynağı Mercek Altında

Zalman, ZM400A-APF modeliyle 400-449 Watt kategorisinde gerçekten iyi performans vererek sağlam bir güç kaynağı olduğunu kanıtlıyor. Düşük gürültü seviyesi de kesin artılarından biri: Minimum yükte 27.5 db(A)’lık bir gürültü seviyesine sahip olan güç kaynağının neredeyse sesi çıkmıyor. Antec’in True 480P modeli ise bir kez daha performans tacını alıyor.

Radeon 9800 256 MB

ATi, NVIDIA’nın GeForce FX 5900 Ultra’sı ile eş zamanlı olarak, başarılı Radeon 9800 Pro modelinin 256 MB DDR II bellekli versiyonunu çıkardı. Bu test, iki kat belleğin ilave 100$’a değip değmediğini gösterecek.

Ön İnceleme: Mobility Radeon 9600

Mobility Radeon 9600 henüz notebook’lara girmedi ancak birini ele geçirmeyi başardık. Böylece bu güçlü mobil GPU’dan neler bekleyebileceğinizi görmemiz mümkün oldu. Yine de henüz erken ve Nvidia sırasını savmadı. Ancak ilk belirtiler Mobility Radeon 9600’ün gücünü gösteriyor. ATi bu alanda da lider olacak mı?

HyperThreading’e Terfi mi? PowerLeap’in PL-iP4 Adaptörü

Intel’in pas geçtiği şeyi PowerLeap gözden kaçırmıyor: iP4 adaptörü, HyperThreading destekli güncel Pentium 4 işlemcilerin bu özelliğin düşünülmediği anakartlarda çalışmasını sağlıyor. Ancak güncel bir BIOS ve yeni bir yongaseti şart. Başarı oranımız sadece %50; dolayısıyla ilgileniyorsanız ürünü aldığınız yerin geri iade politikasını da bir kontrol etmenizde fayda var. Ürün çıktığında PowerLeap’in hangi anakartların uyumlu olduğu ile ilgili mümkün olan en uzun listeyi web sitesinde yayınlayacağını umuyoruz.

MSI FSB Overclock İşini İtiraf Ediyor

THG dün Intel 865 testinde MSI’ın 865 Neo 2 anakartında dinamik overclock yaptığını göstermişti. Bunun sonuçları testlere yansımıştı, çünkü gerçek olamayacağını düşündüğümüz sonuçlar elde etmiştik. Bu eklemede, MSI Tayvan’ın bu konuda söylediklerini bulacaksınız.

NVIDIA GeForce FX 5900 Ultra – FX Dediğin Böyle Çalışır

NVIDIA, birçok kişinin olgunlaşmamış bir ürün olarak gördüğü GeForce FX 5800 Ultra için ağır eleştiriler aldıktan sonra, bir sonraki yongası GeForce FX 5800 Ultra’yı bugün görücüye çıkartıyor. 256-bit bellek arabirimine ilaveten, tasarımı gözden geçirilmiş ve birkaç optimizasyon yapılmış. Ayrıca size heyecanla beklenen DOOM III oyununun ön inceleme versiyonunun ilk ve özel testlerini sunmaktan gurur duyuyoruz.