Arşiv

Yeni Jenerasyon: HP iPAQ H2210/H2215

2000 serisinin ilk ürünü ve aynı zamanda iPAQ 3000 ailesinin son bulduğunun bir işareti olan H2210, yeni Xscale PXA255 işlemciyi ve Microsoft’un yeni PDA işletim sistemi Windows Mobile 2003’ü kullanıyor. HP bu modelin daha fazla güç ve pil ömrü sunduğunu söylüyor. Fakat pek çok PDA üreticisi de benzer özellikleriyle övünüyorlar.

PDA’lar ile Düzenli Bir Hayat

Pocket PC’ler, bir süre önce Palm’ler için ciddi bir rakip olmaya başladılar. En son modellerden on tanesini içeren bu inceleme liderinin elin altında hala birkaç kozu olduğunu gösteriyor.

Sayısal Not Defterleri: Tablet PC’ler

Tablet PC’ler mobil dünyaya taze kan getiriyorlar: El yazısı tanıma, sayısallaştırıcılı ekranlar ve kalemle giriş yapmak yeni uygulama alanlarıyla geliyorlar. Ancak yüksek fiyatlarından dolayı son kullanıcılar Tablet PC’lere ilgisiz kalıyorlar.

StrongARM PDA’ya Karşı XScale

Kullanıcılar, henüz XScale uygulama işlemcisinin yüksek saat hızının bir faydasını göremedi. Problem optimize edilmiş uygulamaların yokluğunda yatıyor. Şu anda, XScale cihazlarının tek avantajları geleceğe dönük olmaları. Yine de, önümüzdeki aylarda denge XScale ürünleri lehine dönebilir, tabii Intel’in Yazılım Optimizasyon Girişimi gerçekleştiğinde.

Gigahertz Şaşkını: Dell SmartStep 250N

Dell, hazır konfigürasyonlu SmartStep 250N modelini 2.2 GHz’lik masaüstü P4 işlemcisi ve DVD/CD-RW kombosu ile 1600$’ın altında bir fiyatla satıyor. Bu notebook’un pili neredeyse 3 saat dayanmasına rağmen, Dell pil tasarruf modunda işlemcinin sadece yarım hızda çalıştığını söylemeyi ihmal ediyor (en azından açık bir şekilde).

Bluetooth – PC’lerinizi Kablolardan Kurtarın

Kablolarla boğulan PC iş istasyonları; cansıkıcı kablolarla boğuşan notebook sahipleri… Bu yazıda, Bluetooth teknolojisine sahip 5 USB adaptörü ve PC kartını inceleyeceğiz. Ayrıca kablosuz LAN’ın temel özelliklerine de bir göz atacağız.