Arşiv

2005’in Popüler 10 Oyunu

E3 (Electronic Entertainment Expo) sonrası, bu sene dikkat edilmesi gereken en popüler on oyunu, beklenen çıkış tarihlerini ve hedef platformlarını da içerecek şekilde sizlere sunmayı amaçladık.

Abit Fatal1ty: Anakartlar daha fazlasını sunuyor

Üst seviye birçok bilgisayar kullanıcısı ve oyunsever, Abit Fatal1ty serisinin güç ve hızaşırtma yeteneği konusunda yeni bir çığır açacağının beklentisi içerisinde. Bu serinin 925XE yongaseti tabanlı olan ilk anakartı AA8XE’yi inceledik.

Windows XP ile RAID 5 Yapmak

Biliyoruz XP sorunlu bir işletim sistemi, ama sağladığı imkanlardan da faydalanmak gerek. Bir kaç ufak değişiklikle XP’deki gelişkin RAID özelliklerinden nasıl faydalanabileceğinizi görün..

Intel’in HD Audio PC Ses Tutkusu

Intel’in yakın zamanda piyasa sürdüğü Grantsdale ve Alderwood yongasetleri PC ses kalitesini güneyköprüsündeki HD Audio teknolojisini kullanarak artıracak özellikler barındırıyor. Kağıt üstünde özellikler iyi gözüküyor. Peki bu yongasetlerindeki tümleşik ses oyuncuları ve ev-sineması sistemleri sahiplerini tatmin edecek düzeyde mi?

DOOM 3 İnceleme: Cehenneme Dönüş

Tüm zamanların belki de en çok beklenen oyunu. Tarihteki en iyi oyunlardan. En çok tartışılan oyununun tekrarı. Yapımı dört sene sürdü. Fenomenin son taksidi elimizde..

FarCry’ın Yeni Yaması Daha da İyi Olabileceğini Gösterdi

Şimdiden oldukça ünlülenen FarCry’ın yeni yaması oyuna birçok değişiklik ve gelişme getiriyor. NVIDIA GeForce FX 5900/5950, ATi Radeon 9800 veya daha iyi bir görüntü kartıyla daha da iyi görüntüler, daha iyi görüntü başarımı ve tabiki de daha da iyi oynanabilirlik bekleyebilirsiniz.

LayerOne Hackleme Üstündeki Örtü Kalktı

Tahmin ettiğinizden daha fazla veri hırsızlığına maruz kalıyorsunuz, ama bu konuda yapabilecekleriniz de var. 100’den fazla güvenlik uzmanının, federal ajanın ve hackerın katıldığı L.A.’de düzenlenen LayerOne konferansında verilen mesaj buydu. Aynı zamanda konferansta harika bilek güreşi karşılaşmaları da vardı…

Computex 2004: 3. Gün

Computex ile ilgili yazılarımızın üçüncü gününde yine görülecek ve yapılacak çok şey vardı. Corsair’ın son düşük-gecikmeli DIMM’leri, NVIDIA’dan MXM görüntü modülü standartı, FI’den yeni medya-merkezi PC’ler ve TwinMOS’dan CF kartları görülecekler listeminizin sadece bir kısmı.

Computex 2004: 2. Gün

BMW’ye benzeyen kasalar, ufak biçim faktörlü çift Opteron işlemcili PC, çift soket Athlon anakart, yeni bellek araçları bolluğu ve çift-katmanlı DVD yazıcılar: THG Computex’i kapsayan yazılarına ve en iyi ve en parlak PC teknolojilerini aktarmaya devam ediyor.

Computex 2004: 1. Gün

Anakara Çindeki yeni SARS salgını raporlarına rağmen, Computex 2004’de atmosfer görüp dokunabileceğiniz bir çok güzel şeyler ile birlikte oldukça iyimser. AMD yeni Soket 939 mimarisini açıklıyor, Abit, Ali, Asus ve VIA’dan yeni anakartlar, Acer’dan yeni kasalar ve daha fazlası

Hitman Öldürme İşine Geri Dönüyor

Oyunseverler bir kez daha ünlü Hitman’in kişiliğine IO Interactive’in serisi Hitman: Contracts (Sözleşmeler)’da bürünebilirler. THG yazarı, görüntülerin sesin ve denetimlerin geçmiş suikastların yarattığı beklentiyi karşılayıp karşılamadığını görmek için yeniden ölüm kapısından geçti.

4.1 GHz’de P4 Northwood ve Prescott Karşılaştırması

Intel’in Pentium 4 Northwood işlemcisi 3.4 GHz ile üretim sürecinin sonuna yaklaşıyor. Varisi Prescott’un ise 4 GHz’lik saat hızlarını yakalaması bu senenin sonlarına sarkacak. Her iki işlemcide hızaşırtma ile 4.1 GHz’de çalıştırıldğında neler olduğuna baktık.

THG "Savaş Uçuşu" İçin Havada

Elbette şifrelenmemiş kablosuz erişim noktalarını yürüyerek veya arabayla yakalamayı içeren "savaş sürüşü" ‘nü duymuşsunuzdur. Peki sinyalleri uçaktan yakalamak ya da "savaş uçuşu" nasıl olur? Evet, doğru: THG Wi-Fi kartlarıyla havadaydı.

KeePass ile Şifrelerinizi Koruma Altına Almak

KeePass adındaki ücretsiz yazılım, sizinle beraber her yere gelebilen korumalı bir veritabanının içerisine şifrelerinizi ve PIN’lerinizi (personal identification number, kişisel kimlik numarası) şifreleyerek saklayan bir yardımcı program. THG, yazılımın hayatınızı nasıl daha güvenli yapabileceğini ve kurulum aşamalarını gösteriyor.

Tümleşik Gigabit-Ethernet Karmaşası

Gün geçtikçe daha çok üretici anakartlarına gigabit ağ denetleyicilerini eklemeye başladı. Gigabit ağ bağdaştırıcıları giderek son kullanıcılar için olmazsa olmaz haline gelmeye başlarken, THG testleri üreticiden üreticiye değişen başarım farklılıklarını gösteriyor.