Arşiv

X38 Yongasetli ve DDR2 Destekli Anakartlar İncelendi

Intel’in P35 Express yongaseti başarım ve hızaşırtma alanlarının ikisinde birden harikalar yaratıyor. Yalnız 965 Express gibi bu yongaseti de üst düzeye değil orta düzeye yönelik çünkü çift ekran kartı desteklemek için tasarlanmamış. Dolayısıyla sistem meraklıları ekim ayının sonuna kadar 680i SLI, tarihi eser 975X veya kötü talihli CrossFire Express 3200 arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlardı.

Dört Çekirdek Ve Hızaşırtma

CPU teknolojisini yakından takip edenler, dört çekirdekli işlemcilerin çok iş parçacıklı uygulamalarda oldukça büyük bir başarım üstünlüklerinin olduğunu bilirler. Öte yandan aynı okuyucu kitlesi, dört çekirdeğin oyunlarda neredeyse hiçbir avantajının olmadığını da bilirler…

E6750’yi 4 GHz’in Ötesine Taşımak

Core 2 Duo E6750 işlemcisi üzerinde gerekli deneyleri yapabilmek için en uygun anakartlara, belleklere ve soğutmaya sahibiz. Öyleyse hep beraber bu işlemciyi en fazla ne kadar zorlayabiliriz görelim.

Scythe Ninja Plus, Üç TEC Soğutucu ile Yarışta

AMD verimlilik sazını eline alıp çalarken ve Intel geçmişteki hatalarını yavaş yavaş bertaraf ederken yakın geçmişe şöyle bir baktığımızda donanım meraklılarının Intel’in olağanüstü sıcak Netburst mimarisinden fayda gördükleri tek bir alan ortaya çıkıyor…

Sekiz P35-DDR2 Anakart Karşılaştırıldı

Daha önce yayınlamış olduğumuz P35-DDR3 anakartlar incelememizde bazı ilk sürüm DDR3-1066 bellekleri kullanmıştık ve gecikme süreleri DDR2 belleklere nazaran çok yüksekti. İşte bu makalemizde aynı anakartların bu sefer de düşük gecikmeli DDR2-1066 belleklerle neler yapabileceklerini görmüş olacağız.

Işıldayan Borular: Altı P35-DDR3 Anakartı İnceledik

DDR3 bellekleri ve yeni nesil FSB1333 Intel Core 2 işlemcileri destekleyen P35 Express yongaseti kendi alanında en yenilikçi tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Fakat her yeni geliştirilmiş teknoloji pazarda sonsuza dek tutunamıyor: P35 Express Intel’in efsanevi hızaşırtmacı yongaseti P965’in yerini almak için tasarlandı.

İlginç Tasarımlı Dört Kasayı Karşılaştırdık

Pek çok kullanıcı kendi kişiliğini yansıtan bir kasaya sahip olmak ister ancak herkesin sıfırdan kendine özel kasa yapacak kadar zamanı ve yeteneği yoktur. Üzerinde değişiklik yapılmış standart kasalar sahiplerinin tarzını biraz yansıtsa da piyasada az görülen bazı ürünler farklı tatlar peşinde koşuyor.

Ekran Kartına Uygun Yongaseti Seçimi Ne Kadar Önemli?

Tecrübeli kullanıcılar Nvidia ve ATI yongasetlerinin rakip ürünleri de desteklediğini biliyorlardır. Peki, farklı markalı ekran kartı ve yongaseti seçimi başarımı etkiler mi? Cevabı bulmak için en son yongasetlerini ve ekran kartı işlemcilerini deneye aldık.

680i Anakart Karşılaştırması Bölüm 2

İleri seviye nForce 680i SLI yongasetini kullanan yeni ve daha geniş seçeneklere sahip modeller piyasaya çıkmaya başladı ancak beklediğinize değdi mi? Bölüm 1’de yaptığımız gibi üç yeni modeli başarım, hızaşırtma potansiyeli ve diğer özellikler bakımından karşılaştırıyoruz.

Nvidia 680i Yongasetli Anakart Karşılaştırması, Bölüm 1

Nvidia’nın uzun süredir beklenen, Intel Core 2 masaüstü işlemcileri için çıkarılan 680i yongasetinin resmi olarak duyurulmasının üzerinden bir aydan fazla zaman geçti. Diğer ürünlerin çıkmasını beklerken erken çıkan birkaç ürünü birinci bölüm olarak incelemeye karar verdik.

Bellek Ormanında Kaybolmayın!

Yeni yazılımlar bellek ihtiyacını gün geçtikçe daha da yükseklere iterken belleğinizi yükseltmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Bellek üreticilerinin doğru ürünü almanıza yardımcı olmak açısından ne gibi hizmetler sunduğunu inceledik.