Arşiv

Gamepad Çılgınlığı

Üreticiler gamepad ve diğer joystick serilerini yenilemekte hep yavaş kaldıkları gibi, biz de yıllık incelememiz için bu kategoride altı yeni ürün olacağını hiç düşünmemiştik. Evet, doğru duydunuz: Bu incelemede altı yeni gamepad var. Bazıları bizi şaşırttı, bazıları şaşırtmadı.

Optik Farelerin Yarışı

Optik fare sektöründe iki firma, Microsoft ve Logitech, lider olmak için koşuşturuyor. MS ve Logitech’in en yeni ve en parlak ürünlerini test ettik – bakalım , pazarlamacılarının söyledikleri doğru muymuş? Ayrıca Terratec tarafından en yeni ve en iyi oyun faresi olarak sunulan Razer Boomslang’ı performansını ölçmek için teste ekledik. Optik fare testinin ne olduğumu bilmeyenlerimiz, fakat sormaya korkanlarınız için de yazıya optik fareleri tanıtan bir bölüm ekledik.

MuVo NX: MP3 Çalma Özellikli Bir Bellek Modülü

Creative Labs, MuVo NX adlı yeni ürününe ilave MP3 çalma özellikleri ekleyerek USB flash bellek modülü konseptini geliştirmek istiyor. 128 MB belleği ve iki saatlik müzik saklayabilme kapasitesi olan araç kolay kullanılan bir dizi kontrol, çok gerekli olan bir LCD ekran ve yeterli pil ömrü sunuyor. Kulaklıklar arzu edilen seviyede olmasa da MuVo NX’te birçok hoş sürpriz var.

Logitech MX Fareler: Quake Oyuncuları İçin Yeni Bir Silah!

Optik fareler gitgide toplu farelerin yerini alıyor ve bu hiç de kötü bir şey değil. En yeni Logitech ve Microsoft ürünleri gayet hassas ve komutlara eksiksiz yanıt veriyor. Ama MX serisi bütün bunları bir adım öteye taşıyor. MX serisindeki yeni algılayıcı, hassaslık ve hız konusunda rakipsiz ve gecikmeli de olsa gelen yeni bir kablosuz teknolojisine sahip.

Oyun Kolları ve Direksiyonlar: Kış 2002 Koleksiyonu

PC oyun kolu ve direksiyon pazarı durgun ve bir yığın yeni modelin kapıda beklediği filan da yok. Ancak oyun oynamayı ne kadar sevdiğinizi ve bu aygıtlara ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu bildiğimizden en yeni üç modele, Logitech’in kablosuz oyun kolunu, Momo Racing direksiyonunu ve Thrustmaster F1 direksiyonu incelemeye karar verdik. Ayrıca bu sitede daha önce hiç incelenmemiş olan Microsoft Force Feedback oyun kolunu, estetik geçirmiş yeni modeliyle incelemeye dahil ettik.

Creative Labs MuVo: Şarkı Söyleyen USB Flash Drive

Kendi belleği olan kişisel MP3 çalarlar mükemmel ürünler, fakat genelde çok pahalılar. Creative Labs, bu ürünü daha basit ve küçük hale getirmiş ve alınabilir kılmış. Fakat bunların ötesinde, bir USB anahtar konektörü eklemiş – böylece ürünü bir süper disket olarak da kullanabiliyorsunuz. İşte dahice bir fikrin içyüzü.

E3 Expo 2002, Los Angeles 3. ve Son Gün

E3 artık bitti; başladığı gibi de sona erdi – pek bando mızıkalı bir son olmadı ama parlak bir geleceğe olan inançla noktalandı. ABD oyun pazarı büyüyor; bu trendin bu yıl Avrupa’ya da ulaşması bekleniyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles İkinci Gün

3 günlük E3 fuarının ikinci gününden izlenimlerimizi – bu sefer biraz daha ağır adımlarla – aktarmaya devam ediyoruz. Bugün daha az duyuru, daha az yeni oyun var. Oyun endüstrisinin devleri paralarını ve çalışmalarını dünya pazarındaki konumlarını korumaya adamışlar; küçükler ise "niche" pazarlarda güç kazanmaya çabalıyorlar. Orta ölçekteki firmalar ise doğrudan konsol pazarını deniyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles İlk Gün İzlenimleri

Bu hafta 3 gün süren E3 fuarından izlenimlerimizi aktarıyoruz. Dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3, her yıl Los Angeles’ta düzenleniyor ve bu yıl kuşkusuz en gözde ürünler oyun konsolları. Konsollara kıyasla PC’ler biraz sönük kaldı. Geçen yılki E3’ün yıldızları Xbox ve GameCube olmuştu; şimdi ise bu donanımlar için sunulan içerik başrolü alıyor. Bugünlerde yeni çıkan yazılımlar deyince kesinlikle akla ilk oyunlar geliyor; özellikle de "shooter" tarzı savaş oyunları. Video oyunlarında yeni bir dönem başladığını inkar etmek mümkün değil. Oyuncular artık sadece çocuklardan oluşmuyor – çoğunluğu yetişkinler ele geçirdi; ürün seçimimiz de buna göre oldu. 7’den 77’ye tüm oyuncular, gün sizin gününüz!

Yarış oyunları direksiyon ile bir başka güzel!

Ortalıkta bir sürü yarış oyunu var ama doğrusu klavye ile oynamak bir hayli hüner gerektiriyor. Direksiyonlar ise özellikle bir yarış hastasıysanız büyük avantajlar sunuyor, ve verdiğiniz paraya da değiyor. En iyilerini alıp sizler için test ettik, içini açtık ve anatomisini inceledik. İşte size olayın detayları.

Xbox Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Microsoft Xbox ile konsol dünyasında kendine yer edinmek istiyor. Bunu yaparken programlama gibi teknolojiyi de PC dünyasından ödünç alıyor, ancak Xbox modifikasyona uğramış bir PC’den ibaret değil. Gerçekten yeni bir video oyunları konsepti.