Arşiv

Her Alet Çantasına Bir 10/100 Ethernet

Linksys USB100M, bir bilgisayar gurusunun alet çantasındaki "olmazsa olmaz"lardan biri. Bir bilgisayarı, kasasını açmadan hızlı bir şekilde bir Ethernet ağına bağlamanıza olanak sağlıyor.

Ağ Kamerası Teknolojisi Yeni Bir Bakış Açısı Sunuyor

Ağınıza bağlanabilen kamera teknolojisi bir dizi uygulama alanı sunuyor. Henüz yeni olarak kabul edilmesine rağmen seçenekleriniz sadece hayal gücünüz ve kameranın yetenekleri ile sınırlı. Konsept iyi, peki halihazırdaki ürünler gereksinimlerimizi karşılayabilecekler mi?

Bir Sonraki Adım, Yüksek Hızlı USB 2.0

480Mbs hzı ile USB 2.0 USB 1.0 standardının pabucunu dama atıyor. USB 1.1’den USB 2.0’a geçtiğinizde yaşayacağınız performans artışını gösterebilmek için bir IOGEAR Impulse CDRW ve IOGEAR ION sürücü kullandık. Aynı zamanda, USB 2.0’ın aynı sürücüye bir IDE aygıtı olarak nasl rakip çıkabildiğini kontrol ettik.

Yeni Bir Mobil Yarışmacı: NVIDIA GeForce4 Go

ATI Mobility Radeon 7500 incelememizden sonra GeForce4Go’ya ulaşmak için çok uğraştık. Uzun bekleyişler sonrası nihayet bu grafik işlemciye Dell’den nihai mühendislik örneği bir notebook ile erişme şansı bulduk. Artık beklemeye değdi mi görebiliriz. Burada bazı sorularımıza cevap bulduk, bazı yeni sorular ortaya çıktı; ancak sonuçların bizi şaşırtmadığını hiç söyleyemeyiz.