Arşiv

İşlerimizi Düzene Koyan Programlar

Her yılbaşı işlerimizi sıralayıp belirli bir düzene kavuşturmak yeni bir yaşama atılmanın en güzel yoludur. Sadece yapacağımız işleri listeler halinde yazmaktan bahsetmiyorum. İşlerimizi öyle organize etmeliyiz ki bunu yaparken strese kapılmak yerine daha da rahatlayıp verimli çalışabilmenin yolunu bulmalıyız.

İnternette Kimliğinizi Gizlemenin Yolları

Bazen insanların kim olduğunuzu bilmelerini istersiniz ama bunun her zaman böyle olmasını istemezsiniz. İnternette hangi siteye girerseniz girin IP adresinizi, dolayısıyla tam olarak nerede olduğunuzu eleverirsiniz – elbette kimliğinizi korumanın yollarını bilmiyorsanız.

İnternet Takvimleri İle Günlerinizi Planlayın

Her yeni yılın ilk günleri kendinize bir takvim hazırlamak için en uygun zamandır. Ancak geleneksel ajandaların ömrü sadece bir yıldır ve her sene yeni bir tane satın almak zorunda kalırsınız. Bununla beraber internetteki ajandalar, geçtiğimiz günlere ait sayfalar boş kalacak diye endişe duymanıza neden bırakmıyorlar. Örneğin şu an şubat ayına girmek üzereyiz fakat internet takviminizi doldurmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz!

Dosya Eşitleme (Sync) Yazılımlarıyla Eşitlenin

Veri yedekleme (backup) olgusu artık herkes arasında giderek yaygınlaşan bir eylem. Fakat eşitleme (synchronization) yazılımlarından ne haber – yani yedeklemekle eşitlemek arasındaki fark nedir? Göründüğü kadarıyla yedekleme ve eşitleme arasında tek fakat çok önemli bir fark var. Yedekleme yazılımları bilgisayarınızda ne varsa onu aynen olduğu gibi depolama aygıtınıza gönderirler (tek yönlü bir çözümdür)