Arşiv

10 DVD Yazıcı: 16x ve Çift Katman – veya Hiçbiri!

Neredeyse bütün üreticiler bu yıl içerisinde 16x hızında yazabilen DVD yazıcılarını duyurdular ve biz de bunlardan 10 tanesini denedik. Ürünler arasında çok az performans farklılıkları olduğunu gördük, hızlar arasında ciddi farklar olan çift katmanlı yazma özelliğini bunun dışında tutuyoruz. Asıl fark yazıcıların 16x DVD’leri nasıl algıladıklarında; sonuçlar şaşırtıcıydı!

Nokia N-Gage QD Elüstü Oyun

Nokia, bu alana yaptığı ve beklentilerinin çok üstüne çıkan ilk ataktan tam altı ay sonra yeni ve geliştirilmiş elüstü oyun cihazını çıkarıyor. Bu son oyun cihazı N-Gage QD ile Nokia, ilk seferki eksikliklerini giderecek gibi gözüküyor. Ama asıl sorulması gereken soru Nokia gerçekten taşınabilir oyun olayını kolaylaştırıyor mu?

Nokia Telefon Gameboy ile Birleşirse: N-Gage

Ünlü Finlandiyalı mobil telefon üreticisi, mobil oyun konsolu sektörüne girmeye karar verdi. Şu anda bu pazar sadece Nintendo ve onun Gameboy serisinde olduğu için, bu iş kolay olmayacak. Fakat Nokia yüksek teknolojik potansiyeli olan, çok yönlü, müthiş bir ürünü hedefliyor. Bakalım böyle bir kombinasyon başarıyı getirecek mi?

Pioneer DVR-A06 DVD Yazıcı: +/- Savaşına Artık Son

İlk DVD yazıcının raflardaki yerini alışından iki yıl sonra, Pioneer altıncı nesil ürününü, kutulu versiyon DVR-A06 ve OEM versiyon DVR-106 olarak piyasaya sürdü. DVD Forum’un üyesi ve -R ve -RW standardının en büyük savunucusu olmasına rağmen Japon üreticinin yeni ürünleri firmanın söylediğine göre her iki formatta da hem okuma, hem de yazma yapabilen hibrid bir yapıya sahip. Bizde firmanın söylediklerini teste tabi tuttuk.

DVD Yazıcı Testi: 7 Kat Daha Fazla Kapasite

Artık saklanması gereken bilgilerimiz muazzam miktarlara ulaşırken, CD-RW pek kesmemeye başlıyor. DVD 4.5GB’lık bir kapasite sunduğu gibi video kayıt işlerinde de kullanılıyor. İşte piyasadaki seçenekleriniz.

Xbox Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Microsoft Xbox ile konsol dünyasında kendine yer edinmek istiyor. Bunu yaparken programlama gibi teknolojiyi de PC dünyasından ödünç alıyor, ancak Xbox modifikasyona uğramış bir PC’den ibaret değil. Gerçekten yeni bir video oyunları konsepti.